zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vepřové kotlety s karamelizovanými meruňkami a šalvějí
Autor: Rychlé večeře pro školáky Vepřové kotlety s karamelizovanými meruňkami a šalvějí

Vepřové kotlety s karamelizovanými meruňkami a šalvějí

Hodnoceno: 0x
Tohle jídlo obsahuje tolik chutí, že budete šokováni tím, jak málo přísad se do něj dává. Místo meruněk můžete použít jiné peckové ovoce jako broskve nebo švestky.
do 1 hodiny
4 porce

Můžete také použít kotlety s kostí (které se pečou o trochu déle) nebo koupit vepřovou panenku a nakrájet si medailonky sami. Podávejte s opečenými malými brambůrkami, kuskusem nebo quinoou.

Článek

Snídaňové ravioly Foto:

25 zajímavých receptů s voňavou šalvějí

Šalvěj zná u nás každé malé dítě. Pod svým druhým názvem – babské ucho – hrála tato bylinka důležitou roli v oblíbené pohádce Saxána :) V ní se ze šalvěje dělal odvar,...

reklama

Postup

  1. Vepřové kotlety osolte a opepřete. V pánvi ohřejte na střední až vysokou teplotu ½ lžíce olivového oleje. Přidejte vepřové maso a smažte ho po každé straně 4–6 minut, dokud po celém povrchu neztmavne a teploměr vsunutý do středu kotlety nenaměří 63 °C. Přendejte vepřové kotlety na talíř a volně je přikryjte alobalem.
  2. Pánev neotírejte a znovu ji zahřejte na střední až vysokou teplotu. V pánvi ohřejte zbylé 2,5 lžíce olivového oleje. Přidejte cibuli a smažte ji zhruba 4 minuty, dokud nezměkne. Zmírněte teplotu na střední až nízkou úroveň a cibuli osolte a opepřete. Pomalu smažte za občasného míchání zhruba 10 minut, dokud cibule nebude mít tmavě hnědou barvu.
  3. Zvyšte teplotu na střední úroveň a přidejte meruňky a šalvěj. Za občasného míchání smažte zhruba 4 minuty, dokud meruňky nezměknou a nezkaramelizují. Přidejte balzamikový ocet a smažte zhruba 1 minutu, dokud se tekutina nevstřebá.
  4. Vraťte maso i se šťávou do pánve a každý kousek masa promíchejte s omáčkou. Vařte zhruba 2 minuty, dokud se vepřové maso neprohřeje.
  5. Přendejte vepřové kotlety na talíře a na ně umístěte směs z cibule a meruněk. Ihned podávejte.

Vepřové kotlety s karamelizovanými meruňkami a šalvějí  Foto: Vepřové kotlety s karamelizovanými meruňkami a šalvějí; foto: Rychlé večeře pro školáky

Rychlé večeře: pro školáky

Rychlé večeře pro školáky Foto:

Kate McMillan

Tato kniha nabízí recepty na jednoduché, rychlé, přesto vynikající večeře pro kterýkoliv den v týdnu. Výběr receptů jistě potěší všechny věkové kategorie čtenářů.

Každý rodič dětí školou povinných ví, že všední dny jsou hektické a náročné. Sportovní tréninky, hodiny klavíru, domácí úkoly... Na připravení večeře často zbude jen pár minut. Tato kniha je řešením: více než 50 lahodných, výživných a zdravých receptů – a co víc, také, rychlých a snadných na přípravu.

Kate McMillan, profesionální kuchařka a matka tří dětí, ví přímo z první ruky, jak chaotické všední večery mohou být. A proto napsala tuto knihu, do které shromáždila tipy a trik y pro jednoduché a zdravé večeře.

Na své si přijdou všichni: zastánci vegetariánského stravování i pořádného kusu masa... A dojde i na sladkou tečku :) Všechny pokrmy připravíte za pár minut, jsou zdravé a vašim dětem dodají potřebné vitamíny, minerály a živiny.

Vydalo nakladatelství Omega

reklama