návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Tvarohová bábovka

8–10 porcí
do 1 hodiny
Tvarohová bábovka
Tvarohová bábovka Autor: Výpečky.com
Jeden z nejtradičnějších českých moučníků, to je bábovka. Receptů můžete na našich webových stránkách najít několik, tentokrát pro vás máme tvarohovou variantu s rozinkami.
Reklama
Reklama

Postup

  1. V rendlíčku rozehřejte máslo, kousek másla si nechte na vymazání formy na bábovku.
  2. Do velké mísy dejte vlažné máslo, cukr, sůl a citronovou kůru. Vše míchejte do rozpuštění, pak přidejte tvaroh, rozinky a vejce.
  3. Na závěr přidejte prosátou mouku s kypřícim práškem a vše důkladně promíchejte. Směs nandejte do předem vymazané a vysypané formy na bábovku.
  4. Bábovku pečte nejprve na 220 °C 30 minut a dalších 15 minut na 150 °C.
Reklama

Tvarohová bábovka Foto:

Tvarohová bábovka, foto: výpečky.com

Výpečky.com, Foto: Ochutnejte Výpečky!

Výpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace. Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama