zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Thajské jarní závitky
Autor: archiv Fénix Thajské jarní závitky

Thajské jarní závitky

Hodnoceno: 0x
Závitky jsou skvělé jídlo na každou oslavu. Jednoduše jich připravte plnou mísu a hosté už se sami obslouží podle chuti. Tyto thajské mají výraznou chuť a křupavý obal.
do 1 hodiny
4–6 porce

reklama

Postup

  1. V pánvi typu wok rozpalte olej na střední stupeň, přidejte rozdrcené stroužky česneku, nastrouhaný zázvor, najemno nakrájenou jarní cibulku a chilli. Směs míchejte přibližně dvě minuty. Pak přidejte nakrouhané zelí a najemno nakrájené houby shitake a krevety.
  2. Poté přidejte stir-fry omáčku, kterou jste si připravili důkladným promícháním ingrediencí. Směs na pánvi míchejte další 1–2 minuty, dokud zelenina nezměkne. Směs odstavte z ohně a přidejte fazolové klíčky.
  3. Těsto na jarní závitky rozmrazte podle návodu na obalu. Na střed každé placky poté naneste dostatečné množství směsi a rozprostřete ji k levému a pravému okraji. Směs posypte nakrájeným koriandrem a bazalkou a placku zatočte a konce zastrčte dovnitř.
  4. Jarní závitky smažte ve vyšší vrstvě oleje přibližně jednu minutu z každé strany. Podávejte se sladkou chilli omáčkou.

Thajské jarní závitky  Foto:

Thajské jarní závitky, foto archiv Fénix

reklama