zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Teriyaki vepřové špízy se salátem
Autor: archiv Kikkoman Teriyaki vepřové špízy se salátem

Teriyaki vepřové špízy se salátem

Hodnoceno: 0x
O tom, jak skvěle umí kombinace tradiční japonské Teriyaki omáčky okořenit klasické grilování se přesvědčíte s naším videoreceptem na vepřové špízy na grilu. Když je navíc doplníte o lehký zeleninový salát, máte za chvilku připravenou chutnou večeři.
do 30 minut

Další výborné recepty, kterým dodá výjimečnou chuť kvalitní sójová omáčka, najdete v našem speciálu:

reklama

Postup

  1. Připravte si zeleninu na salát: omyté mrkve a cukety nastrouhejte nebo nakrájejte na tenké proužky. Zelené fazolky očistěte, omyjte a nakrájejte na malé kousky.
  2. Očištěné vepřové maso nakrájejte na kostičky a napíchejte na grilovací jehly nebo špejle. Maso není potřeba před grilováním marinovat – jen jej potřete Kikkoman Teriyaki BBQ omáčkou s medem a rovnou opékejte.
  3. Špízy opékejte na ohni, dokud nebude maso zlatohnědé. Během opékání maso znovu potírejte omáčkou.
  4. Nakonec si připravte zálivku na salát: smíchejte sezamová semínka, pomerančový džus a olej. Zálivku dobře promíchejte s připravenou zeleninou.
  5. Při podávání: Salát rozdělte na talíře a navrch položte špízy. K jídlu podávejte Kikkoman Teriyaki BBQ omáčku s medem jako dip.

Připravte si Teriyaki vepřové špízy podle návodného videoreceptu:

Teriyaki vepřové špízy se salátem
Teriyaki vepřové špízy se salátem

Teriyaki vepřové špízy se salátem  Foto:

Firmu Kikkoman budete pravděpodobně znáte jako výrobce sójových omáček. Jejich obliba tkví v tradičním a kvalitním zpracování podle receptur starých více než 300 let. Omáčka je přirozeně fermentovaná a k její výrobě jsou použity pouze 4 tradiční přísady: sójové boby, pšenice, voda a sůl.

Právě tato sójová omáčka je základem i novinky na trhu, Kikkoman Teriyaki BBQ omáčky s medem. Ta je dochucena dalšími ingrediencemi, jako jsou zázvor, víno a samozřejmě med. Používá se přímo k pečení i jako samostatný dip a skvěle dochutí jak masová, tak vegetariánská jídla.

Kikkoman Teriyaki BBQ omáčku s medem spolu s ostatními produkty firmy Kikkoman najdete např. v prodejnách Tesco, Makro, Globus nebo na rohlik.cz.

reklama