reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Sýrovo-česnekový trhací chléb
Sýrovo-česnekový trhací chléb

Sýrovo-česnekový trhací chléb

Hodnoceno: 0x
Takzvaný "pull apart bread" je velice populární chuťovkou a hodí se snad na každou oslavu. Trhání rozhodně ocení především děti, ale i dospělé bude tento způsob servírování bavit!
do 30 minut
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Oloupané stroužky česneku, petrželku a olivový olej vložte do mixéru. Mixujte, dokud nebude česnek nasekaný na menší kousky.
  2. Plátky sýra nakrájejte na cca 2,5centimetrové čtverečky.
  3. Na pánvi rozehřejte máslo. Jakmile bude rozpuštěné, přidejte posekaný česnek se špetkou soli. Povařte asi 2 minuty a hlavně nezapomeňte neustále míchat, česnek nesmí zhnědnout. Poté sundejte z plamene.
  4. Rošt v troubě nastavte doprostřed a troubu předehřejte na 190 °C. Ostrým nožem udělejte šikmé zářezy po celém chlébu a z obou stran. Ale pozor, neprořízněte ho úplně skrz.
  5. Do zářezů za pomoci lžičky nakapejte česnekové máslo a do každého z nich vložte 3 až 4 sýrové čtverečky. Chléb přeneste na kus alobalu, druhým kusem ho překryjte zeshora a přehněte zbylé okraje.
  6. Pečte cca 10 minut, poté sundejte vrchní část alobalu a pečte dalších 10 minut, než se sýr kompletně rozpustí. Můžete podávat!

Sýrovo-česnekový trhací chléb 2 Foto:

Sýrovo-česnekový trhací chléb, foto: littlespicejar.com

reklama