reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Špagety s chřestem a krevetami
Špagety s chřestem a krevetami

Špagety s chřestem a krevetami

Hodnoceno: 0x
V chřestové sezoně se využití chřestu do těstovin rozhodně nabízí. Tentokrát můžete vsadit na kombinaci s krevetami a voňavou petrželkou!
do 30 minut
4 porce

Článek

Parádní recepty na milované špagety Foto:

16 parádních receptů na oblíbené špagety

Ačkoliv je druhů těstovin nepřeberné množství, jeden druh z nich nepokrytě vyčnívá. Špagety neboli spaghetti, pokud chcete ctít italský původ, jsou zkrátka nepřekonatelné.

reklama

Postup

  1. Ve velkém hrnci přiveďte k varu vodu, přidejte lžíci soli a olivového oleje. Uvařte špagety podle návodu – al dente. Po uvaření špagety slijte, vraťte do hrnce a zakryjte, aby zůstaly teplé.
  2. Mezitím si připravte ostatní ingredience: seřízněte konce chřestu, oloupejte a rozkrájejte na tři části.
  3. Větší pánev dejte na plotnu, přidejte lžíci olivového oleje a lžíci másla. Přisypejte chřest, dochuťte solí, pepřem a vařte odkryté asi 5 minut, chřest by měl být měkčí, ale stále lehce křupavý. Vyndejte z pánve.
  4. Ve stejné pánvi rozehřejte 2 lžíce oleje a 2 lžíce másla. Jakmile je máslo rozpuštěné, přidejte česnek a restujte asi 1 minutu.
  5. Přidejte krevety, dochuťte solí, pepřem a restujte dorůžova. Přilijte 1/4 hrnku citronové šťávy, petrželku, kůru a promíchejte. Vypněte hořák, vraťte uvařené špagety, chřest a promíchejte. Podávejte zasypené parmazánem.

 

Špagety s chřestem a krevetami 2 Foto: Špagety s chřestem a krevetami; foto: natashakitchen.com

reklama