zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Špagetový koláč podle Jamieho Olivera
Autor: Marek Kučera Špagetový koláč podle Jamieho Olivera

Špagetový koláč podle Jamieho Olivera

Hodnoceno: 6x
Vtipný příspěvek do receptáře milovníků těstovin a těch, kdo rádi budují ze zbylého stavebního materiálu luxusní nadstavby. Posílá vám ho Jamie Oliver.
do 1 hodiny
6–8 porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Ve velké míse prošlehejte smetanu s vejci s pořádnou špetkou soli a pepře. Přidejte nastrouhaný čedar a většinu pikantního sýra, špenát, chilli papričku, rajčata a uvařené špagety. Zlehka vše promíchejte.
  2. Máslo rozehřejte v ohnivzdorné kulaté formě a tou zakružte, aby se rozlilo po dně. Opatrně vlijte špagetovou směs a formou potřeste, aby se rovnoměrně usadila. Vložte do trouby a pečte asi 30 minut, až začne koláč na povrchu zlátnout. V téhle chvíli ho vyndejte z trouby a na povrchu vytvořte obrácenou lžící prohlubně, do kterých dejte nakrájené lístky šalvěje, promíchané s trochou oleje, a kousky zbylého pikantního sýra.
  3. Vraťte do trouby a pečte ještě asi 10 minut, až bude koláč na povrchu křupavý. Nechte ho pár minut odpočívat a pak krájejte na řezy. Je skvělý s nějakým zeleným salátem.
  4. PRIMA TIP: S výběrem sýrů si můžete pohrát. Základem je dobře rozpustný tvrdý sýr – ideálně čedar, ale lze použít i goudu nebo ementál. A pro výraznou chuť zvolte jako druhý sýr nějaký hodně "voňavý" nebo pikantní. Hodí se brie, camembert, ale i kozí sýr. Patrioti můžou vyzkoušet netradičně využít olomoucké tvarůžky :)

Špagetový koláč podle Jamieho Olivera  Foto: Špagetový koláč podle Jamieho Olivera; foto: Marek Kučera

Další originální recepty z těstovin najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Jarní číslo časopisu Prima FRESH

Užijte si krásné jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama