návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Smetanový krůtí guláš

do 1 hodiny
Smetanový krůtí guláš
Spouštím video za 5s.
Víme, že je teprve středa, ale už teď se neskutečně těšíme na víkend! Proč? Právě ve dnech volna máme víc času na vaření a můžeme si s rodinou v klidu pochutnat na skvělém jídle. Vyzkoušejte třeba tento smetanový guláš z krůtího masa!
Reklama

Kulinární pořad Karolína, domácí kuchařka sledujte každou neděli na Prima LOVE!

Suroviny

Bylinkové knedlíky:

Reklama

Postup

  1. Cibuli nakrájejte na kostičky, krůtí maso na nudličky. V kastrolu rozpusťte máslo, opečte na něm cibuli a když začne zlátnout, přidejte maso.
  2. Opékejte několik minut, před koncem přidejte obě papriky a lehce rozprašte mouku, snižte plamen a za stálého míchání ještě minutku opékejte.
  3. Pak zalijte vývarem, přiklopte pokličkou a nechte cca 30 minut probublávat. Před koncem ochutnejte a dochuťte solí a pepřem – oboje záleží na chuti použitého vývaru.
  4. Ochutnejte maso, jestli už je krásně měkké, a pokud ano, máte skoro hotovo. Už jen vmíchejte smetanu, jídlo nechte ještě na chvíli projít varem.
  5. Zhodnoťte hustotu omáčky – v tuto chvíli ji můžete buď naředit troškou vody nebo vývaru, a nebo naopak nechat na malém plamení zredukovat. Když má omáčka hustotu a chuť podle vašich představ, máte hotovo.
  6. Knedlíky: Slaninu nakrájejte na kostičky, stejně jako rohlíky. V míse si rozmíchejte droždí s cukrem, než se droždí rozpustí. Pak přidejte mouku, rohlíky, slaninu, mléko, vajíčko a sůl, všechno důkladně rukama propracujte, pak vmíchejte i petrželku a pažitku.
  7. Množství mléka závisí i na tom, jak máte suchou mouku a vyschlé rohlíky – začněte tedy s 2 dcl a orientujte se podle svých rukou, mělo by vzniknout pevné, ale vláčné těsto. Pokud není vláčné, trošku mléka přidejte, dokud nedosáhnete správné struktury.
  8. Posypejte ho mírně moukou, zakryjte utěrkou a nechte kynout na teplém místě. Po vykynutí (bude to trvat tak 30–45 minut) utvořte tři spíš štíhlé knedlíky a dejte je vařit do velkého hrnce do vroucí osolené vody na 15 minut. Po vyndání z vody knedlíky propíchejte špejlí nebo rovnou rozkrojte, aby se nesrazily. 
Reklama

Smetanový krůtí guláš 2 Foto: Smetanový krůtí guláš; foto: archiv FTV Prima / Karolína domácí kuchařka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama