zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Smažené vejce na salátu
Autor: Kublanka.cz Smažené vejce na salátu

Smažené vejce na salátu

Hodnoceno: 1x
Tohle není jen tak ledajaký salát – najdete v něm perfektně upravené vejce, pod salátem opečený brambor a to všechno skvěle doladí vypečená slaninka. Už se vám sbíhají sliny? :)
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Brambory dobře vydrhněte kartáčkem pod studenou tekoucí vodou a uvařte je v osolené vodě doměkka. Uvařené brambory sceďte a nechte vychladnout.
  2. Středně velký hrnec naplňte vodou a přiveďte k varu. Jakmile začne voda vřít, vložte do ní opatrně 4 vejce a nechte vařit v jemně bublající vodě přesně 6 minut.
  3. Mezitím si připravte nádobu s vodou a ledem. Po uplynutí 6 minut vejce ihned přendejte do ledové vody a nechte v ní 10 minut vychladit.
  4. Mezitím slaninu nakrájejte na malé kostičky a dejte ji do větší rozpálené pánve spolu s 2 lžícemi slunečnicového oleje.
  5. Slaninu nechte krátce orestovat a mezitím vychladlé brambory jemně rozmáčkněte dlaní. Jakmile slanina pustí tuk, přidejte rozmáčknuté brambory a opečte je ze všech stran dokřupava.
  6. Vychlazená vejce opatrně oloupejte a postupně je obalte v mouce, prošlehaných zbylých dvou vejcích a na závěr ve strouhance.
  7. V malém vyšším hrnci rozpalte vysokou (vejce musí jít zcela ponořit) vrstvu slunečnicového oleje na 175 °C a obalená vejce v něm postupně usmažte ze všech stran dozlatova. Usmažená vejce zbavte přebytečného oleje na papírové utěrce.
  8. V malé misce prošlehejte všechny ingredience na zálivku. Polovinou dresinku přelijte směs salátových listů a jemně promíchejte. Zbytek ponechte na podávání.
  9. Opečenou slaninu s bramborami rozdělte mezi 4 talíře, přidejte ochucené salátové listy a do středu každé porce dejte přepůlené usmažené vejce.
  10. Posypte najemno nasekanou pažitkou, opepřete čerstvě mletým černým pepřem a ihned podávejte se zbylou zálivkou.

Smažené vejce na salátu 2 Foto: Smažené vejce na salátu; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama