zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Šlehačkové brambory s dýní a kuřetem
Autor: S vášní pro jídlo Šlehačkové brambory s dýní a kuřetem

Šlehačkové brambory s dýní a kuřetem

Hodnoceno: 1x
Určitě znáte recept na brambory, které se na plátky navrství spolu s vepřovým a upečou zalité vysokotučnou smetanou. Můžete ale zkusit variaci, která místo vepřového obsahuje kuřecí stehenní řízky a navíc ještě dýni, která jídlu dodá zase víc krémovitosti. Na zimu ideální jídlo!
do 1 hodiny
4 porce

Článek

Indický bramborový salát Foto:

Rychlé večeře: 10 chutných receptů s bramborami

Brambory nemusí být vařené jen tak, ba naopak! Fantasticky fungují s květákem nebo vejcem, ale samozřejmostí je i kvalitní uzenina. Tyto recepty navíc stihnete uvařit do...

reklama

Postup

  1. Brambory oloupejte, omyjte a nakrájejte na tenké plátky (na to je ideální plátkovací struhadlo – mandolína, je to s ním za chvilku). S dýní udělejte to samé, cibuli nakrájejte na měsíčky a každý plátek masa rozdělte na dva kusy.
  2. Na dno zapékací mísy rozložte polovinu brambor, dýně a cibule, každou vrstvu lehce osolte, opepřete a přidejte trochu rozmarýnu. Potom rozložte plátky masa a dál cibuli, dýni a nakonec brambory. Každou vrstvu zase lehce osolte, opepřete a přidejte rozmarýn.
  3. Nakonec vše zalijte smetanou a lehce posypte parmazánem.
  4. Přikrytou zapékací mísu dejte péct na 20 minut do trouby předehřáté na 200 °C, potom víko odkryjte a dopékejte ještě tak dlouho, dokud smetany není na dně mísy už jen trochu (asi dalších 30 minut).

Šlehačkové brambory s dýní a kuřetem 2 Foto: Šlehačkové brambory s dýní a kuřetem; foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo Foto: S vášní pro jídlo

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světa připravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

reklama