zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sedlácká omeleta
Autor: Kitchen Story Sedlácká omeleta

Sedlácká omeleta

Hodnoceno: 0x
Perfektní zužitkování zbylých brambor od oběda či večeře a opuštěné zeleniny. Špenát můžete klidně vyměnit za mangold či kadeřávek, rajčata za papriku, hrášek nebo třeba strouhanou mrkev a užít si sytou snídani nebo rychlou večeři.
do 30 minut
2 porce

Článek

Slovenská omeleta s bramborem a slaninou  Foto:

18 super receptů na vaječné frittaty k snídani i k večeři

Frittata je báječný vynález! Zapečená vaječná omeleta, do které můžete přidat spoustu dalších ingrediencí, je skvělá nejen jako víkendová snídaně, ale hlavně je to báječná...

reklama

Postup

  1. Na střední pánvi rozehřejte olej. Brambory nakrájejte na plátky silné 5 mm a opečte je z jedné strany dozlatova. Jakmile jsou z jedné strany hotové, vidličkou je obraťte a přidejte mezi ně plátky prosciutta, špenát a rajčata pokrájená na poloviny. Lehce osolte.
  2. Vejce rozšlehejte, osolte a zalijte jimi obsah pánve. Cibuli nakrájejte na plátky a přidejte na vejce. Opékejte, dokud nebudou vejce hotová. Před servírováním je posypte nasekanou pažitkou.

Sedlácká omeleta  Foto: Sedlácká omeleta; foto: Kitchen Story

KITCHEN STORY

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.

Kitchen Story II. Foto:

reklama