zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Římská pizza
Autor: Kublanka.cz Římská pizza

Římská pizza

Hodnoceno: 0x
Máte rádi pizzu? Pusťte se do její přípravy hezky krok za krokem! :)
nad 2 hodiny

Článek

Domácí pizza Foto:

20x oblíbená pizza v různých provedeních

Pizza se v průběhu staletí stala skutečným fenoménem a je to jedno z jídel, o kterých lze říct, že je oblíbená na celém světě! Pečená placka z jednoduchého těsta obložená...

reklama

Postup

 1. Prosátou mouku, sušené droždí a vodu promíchejte ve velké míse dřevěnou vařečkou. Jakmile jsou všechny ingredience spojené, přidejte olivový olej a sůl a vypracujte hladké a vláčné těsto.
 2. V okamžiku, kdy se začne těsto oddělovat od stěn mísy, vyklopte ho na slabě pomoučený vál. Těsto prsty jemně zploštěte, horní dva rohy těsta uchopte rukama, těsto natáhněte dopředu a natáhnuté těsto přeložte směrem k sobě na polovinu.
 3. Přeložené těsto otočte o 90° a znovu ho přeložte. Takto pokračujte až do okamžiku, kdy je těsto krásně pružné a začne ztrácet na lepivosti.
 4. Těsto vytvarujte do koule a umístěte do olejem vymazané mísy, kde ho nechte 15 minut odpočívat. Poté ho znovu 2–3x přeložte, těsto vraťte do olejem vymazané mísy, kterou zakryjte víkem nebo potravinářskou fólií, a umístěte na 24 hodin do chladničky.
 5. Následující den vyndejte těsto zhruba 1 hodinu před pečením. Těsto jemně vyklopte na hojně pomoučený vál, vytvarujte do koule, zasypejte moukou, zakryjte utěrkou a nechte dokynout a prohřát na pokojovou teplotu.
 6. Mezitím troubu předehřejte na 250 °C (ideálně s pečicím kamenem). Troubu předehřívejte minimálně 30 minut. Pečicí plech o rozměru cca 20 x 30 cm dobře vymažte olivovým olejem.
 7. Dokynuté těsto na pomoučeném vále nejprve prsty velmi opatrně zploštěte po obvodu a teprve pak ho jemně zploštěte uprostřed.
 8. Poté těsto otočte a prsty dále roztahujte do šířky. Znovu těsto otočte, prsty ho jemně roztáhněte, těsto otočte a takto pokračujte až do okamžiku, kdy těsto dosáhne velikosti našeho plechu. Nejdůležitější je, abyste s těstem pracovali velmi jemně (musí v něm zůstat co nejvíce vzduchových bublin) a dostatečně těsto podsypávali moukou (nesmí se přilepit na vál). V žádném případě nesmíte použít na těsto váleček.
 9. Jakmile je těsto roztažené na rozměr našeho plechu, opatrně ho přeneste na vymazaný plech a buď ho po celé ploše potřeme olivovým olejem a jemně posolte (pizza BIANCA) nebo ho po celé ploše potřete celou plechovkou sterilovaných rajčat, které pouze podrťte mezi prsty a jemně zakápněte olivovým olejem (pizza ROSSA).
 10. Pečte v předehřáté troubě (nejlépe na pečicím kameni) dozlatova a dokřupava (cca 20 minut). Pizzu rossa po upečení jemně posypejte sušeným oreganem a jemně zakápněte olivovým olejem. Poté pizzu obložte podle chuti.
 11. U nás doma máme pizzu rossa nejraději obloženou čerstvými nakrájenými vyzrálými rajčaty, celými ančovičkami a jemně posypanou najemno nakrájenou hladkolistou petrželkou. Naše druhá nejoblíbenější je s čerstvými rajčaty a nakrájenými černými olivami. Obě pizzy samozřejmě na závěr zakápněte extra panenským olivovým olejem.
 12. Pizzu bianca máme nejraději potřenou ricottou, pokladenou plátky mortadelly a posypanou nasekanými pistáciemi a najemno nasekanou hladkolistou petrželkou.

Římská pizza 2 Foto: Římská pizza 3 Foto: Římská pizza 4 Foto: Římská pizza; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma. Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama