zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečené brambory na bílém balzamikovém krému
Autor: archiv Kalamáta Papadimitriou Pečené brambory na bílém balzamikovém krému

Řecké pečené brambory

Hodnoceno: 1x
Řecké pečené brambory mohou sloužit jako lehké vegetariánské jídlo nebo jako výtečná příloha k masu. Vůně oregana, speciální chuť balzamikového krému s pomerančem a citronem a v neposlední řadě slaný sýr feta z nich učiní nezapomenutelnou lahůdku.
do 30 minut
1 porce

reklama

Postup

  1. Bramboru nařežeme přes struhadlo na plátky o síle 3 mm. Plátky položíme na pekáč vyložený pečicím papírem tak, aby se překrývaly jen z malé části jako rybí šupiny.
  2. Na brambory nakapeme olivový olej, osolíme je, opepříme a přidáme sušené oregano. Navrch nasypeme nakrájenou papriku a sušená rajčata. Poté štědře zakapeme bílým balzamikovým krémem s pomerančem a citronem a vložíme do rozpálené trouby na 200 stupňů asi na 20 minut, až budou plátky brambor zlatavé a křupavé.
  3. Naservírujeme na talíř, navrch položíme cherry rajčátka, posypeme rozdrobeným sýrem feta a zakapeme tmavým balzamikovýk krémem Kalamáta Papadimitriou.

Při přípravě řeckých pečených brambor postupujte podle video receptu:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pečené brambory na balzamiku

Pečené brambory na bílém balzamikovém krému  Foto: archiv Kalamáta Papadimitriou

Pečené brambory na bílém balzamikovém krému , Foto: archiv Kalamáta Papadimitriou


KOMERČNÍ SDĚLENÍ

reklama