zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Řecké kuře Kapama
Autor: Just Spice Řecké kuře Kapama

Řecké kuře Kapama

Hodnoceno: 37x
Vyzkoušejte toto neodolatelné voňavé kuře podle řeckého receptu. Směs koření, vína a rajčat vytvoří fantastickou omáčku, která vás obratem přenese na prosluněné ostrovy... Navíc je to téměř bez práce, stačí seskládat do hrnce a počkat si na tu dobrotu se sklenkou vína v ruce.
do 1 hodiny
4–6 porce

reklama

Postup

  1. Osolte a opepřete kousky kuřete.
  2. V kastrolu rozehřejte olej a opečte na něm kuře ze všech stran dozlatova. Odložte na talíř.
  3. Přidejte cibuli, česnek, petržel a chilli, smažte cca 5 minut doměkka. Přidejte rajčata, rajčatové pyré a vařte dalších 5 minut. Vraťte do kastrolu kuře, přidejte všechno koření, víno a ocet.
  4. Vařte na mírném ohni 3/4 hodiny až hodinu, dokud kuře nebude měkké a omáčka nezhoustne.
  5. Vařené brambory nebo křupavá bageta jako příloha bohatě postačí – omáčka je výrazná.

Řecké kuře Kapama  Foto: Just Spice

Řecké kuře Kapama. Foto: Just Spice

 

S kořením kolem světa

Just SpiceMožná jste na tom jako my, máte rádi pestrou světovou kuchyni a leccos vám při vaření chybí. A možná jste při cestách po světě byli fascinovaní kořením na tržištích, tím pestrobarevným kaleidoskopem plným vůní. Mnohokrát jsme si z cest přivezli „něco“, o čem jsme vůbec nevěděli, nač to použít. A doma jsme hledali recepty.

Vášeň pro cestování a vášeň pro dobré jídlo je důvodem, proč jsme založili JUST SPICE, e-shop plný chutí, vůní a barev a hlavně plný koření. Na dobrém jídle záleží. A také záleží na detailu. Tedy na koření, se kterým vaříte. Přivážíme pro vás špičkové koření z celého světa, vyzkoušejte ten rozdíl.

reklama