zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ptačí hnízda
Autor: Johana Pošová Ptačí hnízda

Ptačí hnízda

Hodnoceno: 0x
Sladká hnízdečka pro velikonoční vajíčka s překvapivě mnohovrstevnou chutí – to je něco pro mlsné jazyky velikonočních koledníků.
do 30 minut
12 porcí

reklama

Postup

  1. Důlky formy na muffiny důkladně vymažte máslem (ztuhlá hnízda pak půjdou mnohem lépe vyjmout).
  2. Ve velké misce rozehřejte čokoládu a mléčný karamel nalámané na kousky, buď ve vodní lázni, nebo krátkými intervaly v mikrovlnce.
  3. Rozpuštěnou čokoládu a karamel promíchejte s arašídovým máslem, až vznikne hladká homogenní směs.
  4. Stěrkou nebo vařečkou vmíchejte nudle, až budou úplně pokryté. Lžící naneste do důlků formy a uprostřed vytlačte důlek. Nechte v ledničce ztuhnout, trvá to asi hodinu.
  5. Hnízda opatrně vyjměte z formy – dají se dobře vyloupnout pomocí širšího nože na máslo – a naplňte cukrovými nebo želé vajíčky.
  6. PRIMA TIP: Na domácí máslový karamel budete potřebovat 110 g másla, 120 ml kokosového oleje (můžete použít tlakově deodorizovaný, aby nevoněl tolik po kokosu, seženete ho v prodejnách se zdravou výživou), 220 g přírodního krupicového cukru a 1 lžičku vanilkového extraktu. Vše kromě vanilky nechte na mírném plameni rozehřát a stále míchejte, až začne směs téměř vřít. Plamen snižte a ještě chvilku promíchávejte, až se cukr zcela rozpustí a směs bude tekutá. Mimo oheň do ní vmíchejte vanilku a směs vlijte do pekáčku, vyloženého papírem na pečení. Karamel nechte ztuhnout a pak ho nalámejte na kousky. Máslový karamel je skvělý jako přísada do těst, třeba do sušenek nebo do náplní a drobenky. Teplem se znovu rozpustí. Uchovejte ho ve vzduchotěsné nádobě a v chladu.

Ptačí hnízda Foto: Ptačí hnízda, foto: Johana Pošová

Spoustu dalších sladkých i slaných receptů najdete v jarním čísle časopisu Prima FRESH:

Jarní koleda s Prima FRESH

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama