zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Povidlový dort
Autor: Pěkně vypečený blog Povidlový dort

Povidlový dort

Hodnoceno: 0x
Dort ozdobte pomocí šablony moučkovým cukrem, a pokud chcete, můžete přidat i pořádnou porci šlehačky! Úspěch zaručen. ;)
do 1,5 hodiny

Recept

Povidloň Foto:

Povidloň

Křehounké nadýchané odpalované těsto a v něm pořádná porce tvarohové náplně dochucené výraznými povidly. Dokonalý moučník, který si snad musí zamilovat každý :)

reklama

Postup

  1. Připravte si formu, kterou vymažte máslem a vysypte moukou.
  2. Horkovzdušnou troubu předehřejte na 170 °C. Do větší misky dejte povidla, která promíchejte s kakaem a cukrem. Přidejte citronovou kůru, šťávu a sůl.
  3. Mouku rozdělte na třetiny a první dvě z nich přimíchejte, do poslední třetiny vmíchejte jedlou sodu, a mouku na chviličku odložte.
  4. Do velké mísy, ve které máte všechny doposud použité ingredience, přidejte mléko a nakonec přimíchejte odloženou mouku se sodou.
  5. Těsto bude hodně tuhé. Rozložte ho do formy a dejte péct. Po 30 minutách pečení přikryjte formu alobalem. Celkový čas pečení je 75 minut. Než se korpus upeče, smíchejte povidla na náplň s tuzemákem a cukrem dle chuti.
  6. Po upečení nechte korpus vystydnout a poté ho podélně rozřízněte na pláty, které pomažte povidly. Korpusy navrstvěte na sebe a dozdobte moučkovým cukrem a mátou.

Povidlový dort 2 Foto: Povidlový dort; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama