zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Popraskané sušenky
Autor: Kublanka.cz Popraskané sušenky

Popraskané sušenky

Hodnoceno: 16x
Tyto popraskané sušenky jsou za 30 minut hotové a zbytek ušetřeného času můžete strávit například u televizní pohádky spolu s dětmi. :)
do 30 minut
25 ks porcí

reklama

Postup

  1. Troubu si předehřejte na 200 °C.
  2. Do mísy si prosejte hladkou mouku, kakao, kypřicí prášek a skořici. K prosáté směsi přimíchejte nasekanou čokoládu spolu s cukrem krupicí a dobře promíchejte.
  3. Prošlehaná vejce smíchejte s vychladlým rozpuštěným máslem a vanilkovým extraktem, dobře prošlehejte, přilijte k sypkým surovinám a s pomocí dřevěné vařečky obě složky spojte.
  4. Ze vzniklého těsta odebírejte kousky těsta (zarovnaná polévková lžíce), ze kterých vytvarujte kuličky, které obalte v cukru moučka. Pokládejte je na plech vyložený pečicím papírem ve zhruba 5 cm rozestupech.
  5. Pečte v předehřáté troubě 10–12 minut. Upečené sušenky nechte vychladnout na plechu a skladujte je v uzavíratelné nádobě.

Popraskané sušenky 2 Foto:

Popraskané sušenky 3 Foto: Popraskané sušenky; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto:

reklama