zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Polévka z rajčat a červené papriky s krutony s pestem
Autor: isifa.com Polévka z rajčat a červené papriky s krutony s pestem

Polévka z rajčat a červené papriky s krutony s pestem

Hodnoceno: 0x
Hustá rajčatová polévka je do zimních dnů naprosto dokonalá. Zvlášť pokud ji doplníte o krutony s pestem, které ji povýší doslova na skvost.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Rozehřejte gril na střední teplotu. Do masivního pekáče položte papriky a chilli papričky slupkou nahoru, přidejte cibuli, česnek a tymián. Důkladně je polijte olivovým olejem a grilujte asi 10–12 minut, dokud slupka na paprice nebude mít puchýře a nezhnědne. Cibulové klínky občas během pečení obracejte. Chvilku nechte vychladnout a potom stáhněte připálenou slupku z papriky a chilli.
  2. Do velkého hrnce dejte zeleninu i s veškerou šťávou. Přidejte rajčata z plechovky a horký vývar. Přiveďte vše do varu a na mírném ohni vařte 10 minut. Tyčovým mixérem rozmixujte a potom vmíchejte všechno koření. Nalijte do džbánu a z něj potom na stole do hrnků nebo servírovacích misek.
  3. Krutony s pestem: Všechny ingredience kromě čedaru a chleba dejte do hrnku a dochuťte. Vše rozmixujte tyčovým mixérem tak, aby vznikla hustá omáčka. 4 lžíce tohoto pesta smíchejte s nastrouhaným čedarem. Chleba lehce opečte po obou stranách a potom jednu stranu namažte sýrovo-pestovou směsí.
  4. Podávejte polévku ještě s extra pestem a připravenými krutony.
  5. Tip: Opečené papriky dejte na 10 minut do plastového pytlíku. Slupka se zapaří a půjde lépe sloupnout. Pokud chcete mít polévku hlaďoučkou, můžete směs přepasírovat přes cedník.

Polévka z rajčat a červené papriky s krutóny s pestem Foto: isifa.com

Polévka z rajčat a červené papriky s krutóny s pestem. Foto: isifa.com

Vyzkoušejte i další zeleninové krémy:

reklama