zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vdolečky podle Markéty
Vdolečky podle Markéty

Plněné vdolečky s rozinkami

Hodnoceno: 0x
Recept na rozinkové vdolečky pochází až z dalekého Skotska. To ale vůbec nevadí, zkuste si deset vdolečků připravit i tady v Česku.
do 30 minut

reklama

Den předem si namočte rozinky do čaje a rumu a nechte je přes noc macerovat. Do mísy vložte máslo, cukr, citronovou kůru a začněte šlehat. Postupně k směsi přidejte vajíčka. Po troškách přidávejte mléko.

Než se směs došlehá, smíchejte si obě mouky a kypřicí prášek, zklidněte šlehání a pomalu přisypávejte ke směsi. Když se těsto smíchá dohromady, přidejte osušené rozinky a celou směs opatrně ručně promíchejte.

Těsto vyklopte na potravinářskou fólii, utvořte z něj váleček, zabalte do fólie a vložte jej asi na hodinu či dvě do lednice odpočinout. Poté ho vyválejte na tenčí placku. Pracovní plochu předtím nezapomeňte pomoučnit. Pokud se těsto lepí, je třeba dát na vrch mouku a pořádně popracovat.

Pomocí vykrajovátka vykrojte kolečka. Pokud se vám nástroj začne lepit, pomoučněte i ten. Kolečka vysázejte na plech s pečicím papírem. Vdolečky do trouby předem vyhřáté na 210 stupňů a pečte 15 až 18 minut.

Hotové vdolečky nechte vychladnout, rozkrojte je napůl. Zatímco vdolečky chladnou, rozšlehejte smetanu se špetkou soli a cukrem. Připravenou smetanou naplňte vdolečky a nezapomeňte do nich přidat ještě kvalitní marmeládu s kousky ovoce. Stačí přiklopit druhou polovinou vdolečku a můžete servírovat.

 

Další novinky a zajímavé tipy najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

reklama