zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Plněné papriky v rajčatové omáčce
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Plněné papriky v rajčatové omáčce

Plněné papriky v rajčatové omáčce

Hodnoceno: 0x
Verze perfektní letního jídla dovedená k dokonalosti. Ideální pokrm, pokud hostíte více lidí...
do 1,5 hodiny
8 porcí

Další lákavé recepty na zeleninová letní jídla najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH!

Článek

Letní číslo časopisu Prima FRESH Foto:

Ochutnejte léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Letní číslo časopisu Prima FRESH nabízí plnou náruč nových receptů, s kterými si období prázdnin užijete ještě více naplno! Časopis najdete v prodeji již od 7. června, tak...

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Papriky opláchněte a odstraňte z nich semínka a žebroví. Odkrojené vršky uchovejte. Rajčata rozdrťte a rozložte po dně pekáče nebo formy.
  2. Ve velké pánvi rozehřejte olej a osmažte na něm cibuli se špetkou soli až zvláční a zprůsvitní. Vsypte rýži, promíchejte a nechte asi 5 minut smažit. Přidejte mleté maso a rozmělněte ho vařečkou. Přidejte lístky tymiánu, pepř, papriku, osolte a dobře promíchejte. Sejměte z plamene.
  3. Papriky naplňte asi do tří čtvrtin výšky. Přikryjte odkrojenými vršky a papriky postavte do pekáče nebo formy. Vlijte vývar nebo vodu a přidejte zbylá rajčata, papriky by měly stát v omáčce. Přidejte bobkové listy a snítky tymiánu a nechte asi 50 minut pod pokličkou dusit v troubě. Sejměte pokličku a nechte papriky ještě asi 10 minut povařit. Pak vyjměte z trouby a před podáváním nechte asi 10 minut stát pod pokličkou.
  4. Podávejte zakápnuté trochou smetany, ozdobené petrželkou a tymiánem a s křupavým pečivem.

reklama