zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pistáciový chlebíček
Autor: Cat & Cook Pistáciový chlebíček

Pistáciový chlebíček

Hodnoceno: 1x
Banánový chlebíček jistě znáte. Už jste ale vyzkoušeli variantu s pistáciemi? V kombinaci s bílou čokoládou a malinami jde o neskutečnou lahůdku! :)
do 1,5 hodiny

reklama

Postup

  1. Vejce i máslo vyndejte z lednici alespoň 2 hodiny před používáním. Troubu si zapněte na 165 °C.
  2. Formu na chlebíček vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. V míse smíchejte prosátou mouku s práškem do pečiva, pistácie a sůl.
  3. Máslo mixujte pomocí třecí metly (K – nástavec) alespoň 10 minut ve stolním mixéru, případně ručním mixérem či vařečkou cca 15 – 20 minut. Máslo se musí krásně rozvonět, zesvětlat a zvětšit svůj objem.
  4. Až poté přidejte na třikrát cukr a šlehejte dalších 10–15 minut. Opravdu se vyplatí počkat, jen tak dosáhnete krásně nadýchaného chlebíčku. Vejce metličkou rozkvedlejte a po částech přilijte do směsi.
  5. Nakonec pomalu přidejte suché ingredience v kombinaci s jogurtem nebo tučnou zakysanou smetanou, mixujte přitom na velmi nízké otáčky.
  6. Hotovou směs nalijte do připravené formy a pečte v troubě na 180 °C. Chlebíček se peče asi 30 minut, nicméně je potřeba propečenost kontrolovat špejlí, aby se zbytečně nevysušoval.
  7. Až bude chlebík hotový, vyndejte ho z trouby a počkejte 10 minut. Následně ho opatrně vyklopte z formy a položte na talíř. Nechte ho zcela vychladnout. Pokud máte čas, ideální je dát ho ještě do lednice, aby byl před poléváním vychlazený.
  8. Mezitím si ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a počkejte až trochu zchladne (přitom ji promíchávejte stěrkou). Čokoládu nalijte podélně doprostřed chlebíčku a stěrkou nebo lžící čokoládu opatrně hrňte k okrajům.
  9. Čokolády nepouštějte přes hranu zbytečně moc, aby nestekla až úplně dolů. Hned, jak budete mít hotovo, posypte ještě malinami a sekanými pistáciemi. Nakonec dejte chlebík alespoň na 15 minut do lednice a poté můžete podávat.
Pistáciový chlebíček
Autor: Cat & Cook Pistáciový chlebíček

Cat & Cook Foto:

Cat & Cook

Na blogování nejvíce miluji čas strávený v kuchyni, jsem kuchařka a cukrářka každým coulem!

Můj blog klade velký důraz na kvalitu, ráda ve svých receptech popisuji původ tradičních jídel, kuchařských postupů a surovin. Naleznete zde tipy na dobré restaurace, potraviny i kuchyňské náčiní.

V blogování mi pomáhá moje chlupatá Minda – nelekejte se – jedná se o moji perskou kočku, proto název Cat & Cook  :-)

catandcook.cz alias Ivana Jindřichová

reklama