zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Paella s kuřecími paličkami a chorizem
Autor: Sweet pixel blog Paella s kuřecími paličkami a chorizem

Paella s kuřecími paličkami a chorizem

Hodnoceno: 5x
Paella je španělský národní pokrm z rýže, masa a zeleniny. Existuje velké množství variací, často se podává s mořskými plody, ale třeba i s králíkem. Výhodou tohoto jídla je, že vám na jeho přípravu bude stačit jedna velká pánev.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 200 °C. Kuřecí paličky opepřete a osolte.
  2. Ve velké žáruvzdorné pánvi rozehřejte olej. Přidejte kuřecí paličky a restujte z každé strany asi 5 minut, dokud lehce nezhnědnou. Vyndejte z pánve a dejte stranou.
  3. Do pánve dejte chorizo a restujte několik minut, dokud lehce nezhnědne a nepustí šťávu. Přidejte cibuli, papriku, česnek, sladkou papriku a šafrán. Míchejte asi 3 minuty, dokud zelenina nezměkne.
  4. Přidejte rýži, asi dvě minuty směs zlehka promíchávejte a poté zalijte vývarem. Do pánve dejte předpečené kuřecí paličky.
  5. Pánev dejte asi na 30 minut do trouby (nezakrývejte) nebo na tak dlouho, dokud nejsou kuřecí paličky propečené. Nechte vychladnout na pokojovou teplotu.
  6. Paellu podávejte ozdobenou rajčetem a pažitkou.

Paella s kuřecími paličkami a chorizem  Foto: Sweet pixel blog

Paella s kuřecími paličkami a chorizem; foto: Sweet pixel blog

 

Nejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama