zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Nakládané marinované houbičky v oleji
Autor: David Turecký pro Naložto Nakládané marinované houbičky v oleji

Nakládané marinované houbičky v oleji

Hodnoceno: 0x
Klasicky naložené houby nakyselo zkuste někdy zaměnit za výtečné marinované houby naložené v oleji. Nemusíte se vzdávat této lahůdky ani ve chvíli, kdy nerostou v lese, stejně dobře fungují i houby, které celoročně koupíte běžně v obchodě.
do 30 minut
1 sklenice (500 ml) porce

Článek

Špagety s hlívou a mozzarellou Foto:

Zařaďte do svého jídelníčku zdravou hlívu ústřičnou!

Hlívu ústřičnou můžete zkombinovat s masem, rybou, ale samozřejmě je skvělou ingrediencí do houbových salátů – s hříbky či houbou šitake funguje famózně.

reklama

Postup

  1. Houby očistěte a nakrájejte na plátky nebo větší kostičky. Lesní houby, které rostly společně, můžete upravit dohromady, kupované rozdělte podle druhu do misek.
  2. V pánvi rozehřejte na středním stupni polovinu másla a jakmile se lehce zpění, vsypte pokrájené houby a poduste doměkka. Lesní upravujte rovnou na dvou lžících másla, u kupovaných opečte nejprve šitaké. Odstavte a přilijte sójovou omáčku. Na druhé pánvi rozehřejte zbylé máslo, opečte dýňová semínka (pokud používáte lesní houby, orestujte je nasucho) a po 1 minutě přidejte žampiony či hlívu. Poduste je doměkka. Bylinky nasekejte nahrubo a vmíchejte k houbám.
  3. Šitaké slijte a všechny houby vložte do sklenice s klipsem. Rostlinný olej promíchejte s dýňovým olejem, solí, pepřem a bobkovým listem. Přelijte přes houby tak, aby byly ponořené, pevně zavíčkujte a uložte na 2 dny do chladu.

NALOŽ TO – KUJME PI(C)KLE V KUCHYNI

Naložto Foto:

Daniela Turecká

Vášni nakládání propadla před dvěma lety a od té doby plní sklenicemi se slanými chuťovkami spíže vlastní rodiny i přátel. Z původní záliby se časem vyvinul větší projekt s e-shopem vhodných sklenic a doplňků k nakládání a unikátní kuchařka Nalož to, která se jako jediná věnuje nakládání sýrů, zeleniny a nejrůznějších specialit do sklenic.

Daniela pracuje jako produkční a dekor stylistka při focení, a tak se na vzniku kuchařky podílela od začátku do konce, všechna jídla sama připravila i nazdobila na focení, kterého se ujal její manžel – známý fotograf jídla a osobností David Turecký. Z jejich společné vášně pro nakládané dobroty se zrodila kuchařka plná lahůdek ve skle, kterými potěšíte sebe, své blízké i přátele a které především poslouží jako perfektní dárky pro všechny příležitosti.

A pokud byste se náhodou rozhodli s nakládáním na chvíli přestat, Daniela vám ukáže, jak kreativně lze prázdné sklenice využít.

Vydává Došel karamel s. r. o., kniha stojí 299 Kč, více na www.naloz-to.cz

reklama