zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvová roláda
Autor: Pradobroty.cz Mrkvová roláda

Mrkvová roláda

Hodnoceno: 0x
Jestli máte rádi mrkvové dorty, určitě vyzkoušejte i tuto roládu! Je ideální, pokud vás honí mlsná a vaše chutě by uspokojil právě mrkvový dezert – krájení na jednotlivá kolečka zabrání tomu, abyste ho snědli celý. I když – u této mrkvové rolády to možná bude problém. ;)
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Troubu rozpalte na 200 °C (horkovzduch na 180 °C).
  2. Do mísy vložte celá vejce s cukrem a šlehejte je, dokud asi neztrojnásobí svůj objem a nezesvětlají do světlounce žluté až bílé barvy. Trvá to asi 5 minut dle výkonu šlehače.
  3. Mrkev oškrábejte, najemno nastrouhejte a následně přidejte k vaječnému těstu a stěrkou opatrně zapracujte.
  4. V jiné misce smíchejte mouku, ořechy, skořici, zázvor a muškátový ořech. Směs přidejte do těsta a opět pomocí stěrky opatrně míchejte do homogenní konzistence.
  5. Velký plech pokryjte pečicím papírem. Těsto dejte na papír a rovnoměrně rozetřete po celé ploše plechu tak, aby bylo všude stejně vysoké. Plát by měl být asi 0,5 cm vysoký.
  6. Plech vložte do rozpálené trouby a pečte 8–12 minut. Propečenost poznáme tak, že když na povrch položíte dlaň a prsty, těsto je pružné a vrací se zpět. Pokud se tvoří jamky pod prsty, je potřeba ještě chvíli dopéct.
  7. Těsto hned sundejte z plechu a otočte na čistou utěrku. Ještě za horka z plátu opatrně stáhněte pečicí papír. Nechte vychladnout (netrvá to dlouho, cca 20 minut maximálně). Roláda je měkká a nemusí se stáčet hned po upečení. Pokud není přepečená, nepraskne.
  8. Krém: Do mísy vložte mascarpone s cukrem a na střední otáčky vyšlehejte. Pak za stálého šlehání po lžicích přidávejte tvaroh a nakonec krátce prošlehejte s vanilkovým extraktem.
  9. Sestavení rolády: Tři čtvrtiny krému natřete na roládu a zaviňte. Položte na servírovací tác a zbylý krém natřete na vršek a částečně i na boky rolády. Můžete ozdobit nasekanými ořechy. Roládě stačí asi hodinové odložení v lednici a může se servírovat.
  10. Déle než dva dny roládu v lednici neskladujte (nebo ne nepřiklopenou), okorává a nasává do sebe pachy z ledničky. 

Mrkvová roláda Foto: Mrkvová roláda. Foto: Pradobroty.cz

Pradobroty Foto: Objevte Pradobroty!

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

reklama

Související témata: Sladké