zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Míchaná vajíčka s lososem
Autor: Kublanka.cz Míchaná vajíčka s lososem

Míchaná vajíčka s lososem

Hodnoceno: 2x
Připravte si míchaná vajíčka podle známého anglického kuchaře Hestona Blumenthala.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Nejdříve si připravte hnědé máslo. Do malého hrnce dejte 125 g másla, které nechte za stálého míchání na mírném ohni rozpustit.
  2. Máslo nechte vařit až do okamžiku, kdy získá krásné oříškové aroma a barva bude zlatavě hnědá (15–20 minut). V tomto okamžiku musíte máslo ihned stáhnout z ohně a s pomocí papírového kávového filtru ho přecedit do tepelně odolné nádoby.
  3. V tepelně odolné nádobě prošlehejte vidličkou vejce, plnotučné mléko, šlehačku, sůl a 40 g másla. Misku dejte na vodní lázeň, která bude pouze velmi jemně probublávat (miska se nesmí dotýkat hladiny vody) a za stálého míchání silikonovou špachtlí vařte do zhoustnutí (15–20 minut).
  4. Připravená míchaná vejce rozdělte na opečené chleby, poklaďte nudličkami uzeného lososa a pokapejte připraveným hnědým máslem. Můžeme posypat čerstvým koprem nebo nasekanou pažitkou. Část lososa můžete zamíchat přímo do vajíček. Ihned podávejte.

Míchaná vajíčka s lososem 2 Foto: Míchaná vajíčka s lososem; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama