zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Medvědí máslo
Autor: profimedia.cz Medvědí máslo

Medvědí máslo

Hodnoceno: 2x
Bylinkové máslo ochucené medvědím česnekem můžete mazat jen tak na chleba nebo ho využijte při úpravě dalších pokrmů. Třeba si na něm usmažte míchaná vajíčka :)
do 10 minut

PRIMA TIP: Pokud budete máslo hned používat, nechte ho v misce, ale chcete-li ho uchovat (a vyplatí se připravit si ho ve větším množství – podobně jako pesto), vytvarujte ho na kusu fólie do válečku, stočte a dejte zmrazit. Pak už stačí jen odkrajovat plátky a nechat je pozvolna rozpustit na horkém steaku nebo je vsunout pod kůži kuřete, které budete péct, ochutit jím jakoukoli polévku... Možnosti jsou nekonečné.

reklama

Suroviny

Postup

  1. Dobře opláchnuté a osušené listy medvědího česneku stočte a nakrájejte napříč na co nejjemnější proužky. Promíchejte je se změklým máslem, případně lehce dosolte. Pro intenzivnější zbarvení a hladší konzistenci můžete listy také napřed rozmixovat a pak utřít s máslem.
  2. Máslo je skvělé například na bagety – natřete ho na lehce nasucho opečené a po délce rozpůlené bagetky. Do celé bagety můžete také v asi 3cm intervalech udělat zářezy, vetřít do nich máslo a celou, v alobalu zabalenou bagetu péct asi 15 minut v troubě.

Medvědí máslo  Foto:

Medvědí máslo, foto Profimedia.cz

reklama