zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mauři a křesťané – Moros y Cristianos
Autor: Johana Pošová Mauři a křesťané – Moros y Cristianos

Mauři a křesťané – Moros y Cristianos

Hodnoceno: 0x
Azyl poskytli tomuto pokrmu, který přijel na lodích španělských dobyvatelů, po celém Karibiku. Spojují se v něm dvě klasické suroviny španělské kuchyně, tmavé fazole a bílá rýže, v lahodném souladu.
do 1 hodiny
6–8 porcí

Jídlo se často podává samotné, je rychlé, levné a vydatné, ale ve slavnostnějších verzích nebo k pečenému vepřovému je součástí i velké tabule včetně té vánoční. Typickou vůní tohoto jídla je pak sušené oregano.

reklama

Suroviny (6–8 porcí)

Postup

  1. Česnek rozdrťte a posypte lžičkou soli, pak ho rozetřete na kašičku a dejte stranou. Slaninu s olejem dejte do velkého silnostěnného kastrolu a smažte na středním plameni, až slanina zezlátne, asi 6 minut. Během smažení promíchávejte, aby se slanina nepřichytávala ke dnu kastrolu.
  2. Do kastrolu vsypte cibuli, papriku, přidejte kašičku z česneku a smažte asi 5 minut. Přidejte koření a rýži a promíchávejte asi 1 minutu, aby se zrnka rýže obalila tukem. Přidejte fazole (případně včetně nálevu, viz Prima tip) vodu a ocet a přikryté na mírném plameni vařte 35 až 40 minut, až rýže vsákne všechnu vodu, pak nechte přikryté asi 5 minut stát. Nakypřete vidličkou a podávejte.

PRIMA TIP: Pokud nechcete použít nálev z fazolí, sceďte je a zvyšte množství vody na vaření rýže asi o půl hrnku.

reklama