zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Malinovo-levandulová zmrzlina
Autor: Levandule / Metafora Malinovo-levandulová zmrzlina

Malinovo-levandulová zmrzlina

Hodnoceno: 0x
Letní osvěžení v podobě domácí zmrzliny nemá chybu. A když k malinám nasbíraným v lese nebo vypěstovaným na zahradě přidáte ještě trochu čerstvých levandulových květů, bude výsledek dokonalý.
do 30 minut

Recept

Popsicles - lesní plody, jasmín, smetana Foto:

Popsicles – lesní plody, jasmín, smetana

Popsicles se dnes staly opravdu populární záležitostí nejen v dětských kruzích. Po celém světě vyrůstají malé cool nanukárny, které se specializují pouze na tyto mražené...

reklama

Postup

  1. Nejprve vyšlehejte žloutky s cukrem do husté bílé pěny, pak přidejte salko, smetanu, zakysanou smetanu a levandulové květy. Důkladně promíchejte.
  2. Z bílků ušlehejte tuhý sníh a opatrně jej vmíchejte do připravené žloutkové směsi.
  3. Asi osm lžic směsi přelijte do jiné misky, přidejte 150 g malin a vidličkou je nahrubo rozmačkejte. Promíchejte.
  4. Do velké nádoby s víkem nalijte žloutkovou směs, přidejte směs s malinami a třikrát vidličkou promíchejte, ale tak, aby se obě hmoty úplně nespojily a zmrzlina zůstala žíhaná.
  5. Nakonec přidejte zbylé maliny tak, aby se pokud možno potopily. Vložte směs do mrazáku na několik hodin.
  6. Před servírováním nechte zmrzlinu 10–15 minut povolit při pokojové teplotě. Směs můžete také nalít do nanukových formiček a vyrobit z ní nanuky.

Malinovo-levandulová zmrzlina  Foto: Malinovo-levandulová zmrzlina; foto: Levandule / Metafora

Levandule

Levandule / Metafora Foto:

Mirka Koníčková

Poznejte kouzlo bylinky, které se žádná jiná na světě nevyrovná…

Na stránkách knihy se dozvíte, odkud levandule pochází a jaká je její historie. Seznámíte se s druhy populárními u nás i ve světě, najdete odpovědi na rozmanité otázky, týkající se jejího pěstování. Poodhalí tajemství léčivých vlastností levandulové silice.

Naučíte se vyrábět levandulové přípravky určené k vnitřnímu i vnějšímu použití a dozvíte se, jaké konkrétní potíže pomáhají léčit. Podle jednoduchých receptů si doma snadno vyrobíte léčivou levandulovou kosmetiku. Tvořivé duše v knížce najdou i fotopostupy na výrobu rozličných levandulových dekorací a bytových doplňků.

Nechybí ani recepty, ve kterých je levandule originální ingrediencí, propůjčující pokrmům nezaměnitelné středomořské aroma.

Vydalo nakladatelství Metafora.

reklama