návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Lískooříškové knoflíky

do 30 minut
Lískooříškové knoflíky
Lískooříškové knoflíky Autor: Gurmet
Jaké by to byly Vánoce bez cukroví? Pečete každý rok klasiku, nebo rádi experimentujete a zkoušíte nové druhy? Možná se vám zalíbí tyto jednoduché, ale výtečné minisušenky s oříšky.
Reklama

 

Reklama

Postup

  1. Ořechy namočte přes noc do vody. Slijte a dobře osušte.
  2. Z mouky, másla, cukru a namletých oříšků vypracujte těsto a zapracujte do něj celé ořechy. Utvořte váleček o průměru přibližně 3 cm, zabalte jej do kuchyňské fólie a dejte do ledničky, aby těsto ztuhlo (asi na 2 hodiny, ale klidně opět přes noc). Pak z něj odkrajujte asi 5 mm silná kolečka a na plechu pokrytém pečicím papírem je pečte v troubě předehřáté na 180 °C přibližně 10 minut, až těsto zezlátne.
  3. Prima tip: Do těsta můžete přidat také asi lžíci kakaa – ořechy pak ve struktuře tmavých knoflíků ještě lépe vyniknou.
Reklama

Gurmet - prosinec 2013Časopis Gurmet – Vaše škola vaření

Prosincové číslo Gurmetu je plné praktických rad a tipů na přípravu nejkrásnějších svátků roku – Vánoc. Najdete tu jak staročeské pokrmy, na kterých si pochutnávali naši předkové, tak tradiční a oblíbené štědrovečerní menu sestávající ze smaženého kapra a bramborového salátu.

Naučíme vás i další čtyři způsoby, na které můžete kapra připravit. Tipy na sváteční jídla – luxusní svíčkovou a pečené kuře s glazovanými šalotkami a šafránovým ovocem – nám dali také lektoři kurzů vaření s Gurmetem Michal Nikodem a Dalibor Navrátil. Vyhledali jsme pro vás recepty na téměř dvacet druhů vánočního cukroví, a také vám poradíme, jak nejlépe využít ořechy, které jsou právě na vrcholu sezony. Najdete tu také anglický vánoční dort, glazovanou šunku či francouzské vánoční poleno a jiné zahraniční sváteční speciality i recepty na jídla, která vaše trávení o svátcích opravdu nezatíží.

Objednejte si roční předplatné časopisu Gurmet za speciální cenu 299 Kč! Nebo využijte nabídky výhodných balíčků s časopisy TV star a Glanc. Více informací najdete ZDE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama