zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí stehna s mozzarellou a rajčaty
Kuřecí stehna s mozzarellou a rajčaty

Kuřecí stehna s mozzarellou a rajčaty

Hodnoceno: 3x
Kuřecí stehna v tomto případě skvěle doplňuje nasládlá omáčka z balzamika. A k němu se zase hodí známá kombinace rajčat, bazalky a mozzarelly – tak proč to všechno nezkombinovat? :)
do 1 hodiny
6 porcí

reklama

Suroviny (6 porcí)

Omáčka z balzamika:

Postup

  1. Troubu předehřejte na 210 °C.
  2. Okořeňte kuřecí stehna sušenými bylinkami, solí a pepřem.
  3. Rozehřejte si olej na pánvi vhodné do trouby nebo v pekáčku. Z obou stran "zatáhněte" kuřecí maso dozlatova, cca 4 minuty z každé strany. Hotové kusy přendejte na talíř, slijte většinu oleje (ponechejte asi jen 1 lžičku).
  4. Pánev vraťte na plotnu. Restujte na ní česnek (asi 1 minutu), poté přilijte ocet a přisypejte cukr. Promíchejte a za občasného míchání přiveďte k varu – vařte, dokud omáčka nezhoustne (cca 5–6 minut).
  5. Kuře vraťte do pánve a zalijte vzniklou šťávou. Přidejte hrnek celých rajčat, rozsypejte je kolem masa a vše vložte do trouby.
  6. Pečte, dokud maso nebude dostatečně propečené (cca 20–25 minut). Poté na každý kousek masa položte plátek mozzarelly, pánev vraťte do trouby a pečte dalších 5 minut, dokud se sýr nerozpustí.
  7. Zbylou polovinu hrnku rajčat rozkrájejte na poloviny, poklaďte je na rozpuštěný sýr, zalijte připravenou omáčkou z balzamika a zasypejte bazalkou.
  8. Omáčka z balzamika: V malém rendlíku smíchejte ocet a cukr, přiveďte k varu a poté snižte plamen. Za občasného míchání vařte do zhoustnutí (asi 5–6 minut).

Kuřecí stehna s mozzarellou a rajčaty 2 Foto: Kuřecí stehna s mozzarellou a rajčaty; foto: cafedelites.com

reklama