zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuřecí polévka s čínskými nudlemi a zázvorem
Autor: Sweet pixel blog Kuřecí polévka s čínskými nudlemi a zázvorem

Kuřecí polévka s čínskými nudlemi a zázvorem

Hodnoceno: 36x
Ideální polévka do aktuálního počasí je přímo životabudič. Poctivá porce s masem a nudlemi je poměrně sytá a díky přidanému zázvoru i léčivá. Takže pokud na vás něco leze, je to správná volba :)
do 2 hodin
6–8 porcí

reklama

Postup

  1. Do velkého hrnce dejte kuře, 3 mrkve, celer a 2 cibule rozkrojené na čtvrtiny. Přidejte 2,5 litru vody a nechte vařit.
  2. Po přivedení k varu odstraňte lžící nadbytečný tuk a pěnu a vařte 1 hodinu. Vývar sceďte a maso se zeleninou si dejte bokem.
  3. Ve velkém hrnci rozehřejte máslo, přidejte pórek, na klínky nakrájenou cibuli, česnek a nastrouhanou mrkev. Za stálého míchání vařte 5 minut, dokud zelenina nezměkne. Zalijte čistým vývarem, opepřete a 10 minut povařte.
  4. Kuře, mrkev a celer z vývaru nakrájejte na malé kousky a přidejte do polévky. Potom přidejte nudle a zázvor a vařte, dokud nudle nejsou měkké.
  5. Polévku podávejte s čerstvě nakrájenou pažitkou.

Kuřecí polévka s čínskými nudlemi a zázvorem Foto: Sweet pixel blog

Kuřecí polévka s čínskými nudlemi a zázvorem. Foto: Sweet pixel blog

Kuřecí polévka s čínskými nudlemi a zázvorem Foto: Sweet pixel blog

Kuřecí polévka s čínskými nudlemi a zázvorem. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama