reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Kuřecí nanuky pro pejsky
Autor: Marek Bartoš / kuchařka pro psy Neštěkej a jez Kuřecí nanuky pro pejsky

Kuřecí nanuky pro pejsky

Hodnoceno: 0x
Zejména v horkém počasí taje zmrzlina rychleji, než ji pejsek sní. Naservírujte mu ji do misky a nechte ho pozorovat měnící se konzistenci s každým líznutím.
do 1 hodiny
6 porcí

reklama

reklama

Postup

  1. Maso vložte do hrnce. Mrkev a petržel očistěte, ale nemusíte je loupat, nakrájejte je na větší kousky a přidejte do hrnce. Vsypte koření, zalijte vodou zhruba 3 cm nad maso a vařte doměkka zhruba 30 minut.
  2. Maso vyjměte, vývar sceďte, ale tekutinu ponechte, koření už nebudete potřebovat.
  3. Maso oberte a nakrájejte na kostičky. Kosti už potřebovat nebudete. Nechte maso, zeleninu a vývar zchladnout. Hrášek povařte 2 minuty ve vroucí vodě. Slijte a zchlaďte ve studené vodě.
  4. Polovinu masa, mrkev a petržel rozmixujte dohladka a zlehka přilévejte uchovaný vývar, až získáte krémovou konzistenci, klidně trochu tekutější.
  5. Do formiček na nanuky či muffiny rozdělte hrášek a zbylé maso a zalijte je směsí. Uložte na pár hodin do mrazáku. Pokud máte stroj na zmrzlinu, připravte směs mírně tekutější, vlijte ji do zmrzlinovače a připravte zmrzlinu. Na závěr vmíchejte zbylé maso.

Kuřecí nanuky pro pejsky  Foto: Kuřecí nanuky pro pejsky; foto: Marek Bartoš / kuchařka pro psy Neštěkej a jez

Neštěkej a jez!

Rychlá a zdravá jídla pro pejsky i jejich páníčky

kuchařka pro psy Neštěkej a jez Foto:

Většina psů miluje jídlo a toužebně kouká po stole. Většina páníčků miluje své psy a chce pro ně to nejlepší, a tak je krmí vyváženými granulemi a sem tam jim přilepší psí sušenkou. „Kvalitní granule jsou kompletní krmivo, které obsahuje všechny potřebné živiny, ale pes si v čase může vypěstovat intoleranci na některou ze složek nebo hůře snáší jakékoliv změny v jídelníčku. Zejména v posledních letech se počet alergických psů, resp. psů s potravinovou intolerancí, zvyšuje,“ popisuje veterinářka MVDr. Eva Štercová, Ph. D., v kuchařce Neštěkej a jez!

Obsahuje 76 receptů na pamlsky pro pejsky pro všechny příležitosti, na vycházky, na trénink, posezení s přáteli, oslavu narozenin i Vánoc nebo jídla od rána do večera, která si mohou společně vychutnat oba. Všechny pokrmy obsahují superpotraviny, které příznivě ovlivňují zdraví a kondici psů. Správnost receptů garantuje MVDr. Eva Štercová, Ph.D., z Ústavu živých zvířat na Fakultě veterinárního lékařství na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno, která v knize popisuje způsob začlenění pamlsků do výživy psa i různé způsoby krmení psa. Graficky velmi zdařilá kniha s nádhernými fotkami psů i jídel má charitativní poslání – 15 % ze zisku putuje na pejsky v nouzi. Na největším tuzemském veletrhu chovatelských potřeb For Pets kniha získala jednu z hlavních cen Grand Prix.

569 Kč, www.kucharkapropsy.cz

reklama

reklama