zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kuře pečené v mléce
Kuře pečené v mléce

Kuře pečené v mléce

Hodnoceno: 1x
Pokud chcete svému nedělnímu kuřeti dopřát malý upgrade, zkuste ho tentokrát upéct v mléce. Nejenže tím maso získá neuvěřitelnou šťavnatost, ale jde především o chuť. Omáčka z vypečeného mléka s kořením, šalvějí a citronem je prostě nebesky lahodná!
do 2 hodin
4 porce

reklama

Postup

  1. Kuře nechte před přípravou dojít do pokojové teploty.
  2. Troubu předehřejte na 190 stupňů. Ve velkém kastrolu vhodném do trouby rozehřejte olivový olej na středním plameni. Kuře okořeňte solí a pepřem svrchu i zevnitř.
  3. Kuře vložte do kastrolu prsíčky dolů a opékejte pár minut dozlatova. Poté ho otočte a opečte i ze stran a nakonec ho obraťte i na záda a rovněž opečte. Kuře vyjměte na talíř a z kastrolu vytřete olej.
  4. Do kastrolu vložte šalvějové lístky, celé neoloupané stroužky česneku, svitek skořice, citronovou kůru a nakonec vlijte mléko. Do směsi vložte kuře prsíčky nahoru. Kastrol vložte do předehřáté trouby a pečte nepřikryté asi hodinu a půl. Čas od času maso přelévejte mléčnou šťávou. Šťáva z mléka se díky citronové kůře srazí, ale to je normální a chuti to vůbec neuškodí. Podávejte s oblíbenou přílohou.

Kuře pečené v mléce 2 Foto:

Kuře pečené v mléce 3 Foto:

Kuře pečené v mléce 4 Foto:

Kuře pečené v mléce, foto: HonestlyYUM

reklama