zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
kuře na plechovce s pivem
Autor: Thinkstock kuře na plechovce s pivem

Kuře na plechovce s pivem

Hodnoceno: 0x
Když kuře na grilu postavíte, budete mít spoustu křupavé kůžičky. A když ho postavíte na plechovku s pivem, bude maso krásně šťavnaté a od rozpálené plechovky dobře propečené i zevnitř. Jediné, co potřebujete, je gril s víkem!
do 2 hodin
4 porce

reklama

Postup

  1. Odstraňte kuřecí krk, drůbky a přebytečný tuk. Kůži i dutinu kuřete dobře posolte.
  2. Kuře přikryjte mikrotenovou fólií a odložte je na hodinu a půl až dvě hodiny do lednice.
  3. Ingredience na marinádu smíchejte dohromady v malé misce.
  4. Kuře zvenčí i zevnitř dobře opláchněte studenou vodou a jemně osušte papírovou kuchyňskou utěrkou. Pak ho celé potřete marinádou. Konce křidélek umístěte tak, aby byly za kuřecím hřbetem. Před grilováním nechte kuře stát v pokojové teplotě 2030 minut.
  5. Připravte gril na nepřímé grilování nad středním žárem.
  6. Otevřete plechovku s pivem a přibližně polovinu vylijte nebo raději vypijte. Udělejte do horní části plechovky otvírákem na konzervy další dva otvory. Plechovku položte na pevnou podložku a kuře na ni postavte tak, že v něm zmizí.
  7. Dřevěné třísky nechte okapat a pak je dejte přímo na hořící dřevěné uhlí nebo do udící krabice na plynovém grilu (podle instrukcí v návodu).
  8. Jakmile se z třísek začne kouřit, přesuňte kuře na plechovce na gril a umístěte ho tak, aby „stálo“ na svých dvou nohou a plechovce jako na pomyslné trojnožce. Kuře grilujte na nepřímém středním žáru 75–90 minut pod zavřeným krytem, dokud šťáva, která z něj uniká, nebude čirá. Kuře i s plechovkou (pozor pivo v ní bude velice horké) pak opatrně sundejte z grilu. Nechte je pak 10 minut odpočinout, zbavte plechovky a naporcujte. Podávejte teplé.

reklama