reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Kuře Francese
Autor: Kublanka.cz Kuře Francese

Kuře Francese

Hodnoceno: 2x
Pokud byste se chtěli zeptat kohokoliv v USA, proč by chtěl bydlet v Rochesteru, důvodů bude mít hned několik. Mezi tři nejlepší patří pravděpodobně kuře Francese! Právě odtud tento recept pochází. :)
do 30 minut
2–4 porce

reklama

reklama

Postup

  1. Kuřecí prsa naklepejte mezi dvěma vrstvami potravinářské fólie na tloušťku zhruba 1 cm. V misce prošlehejte vejce s mlékem, 1 lžičkou soli a ½ lžičky čerstvě mletého černého pepře. Do jiné mísy prosejte hladkou mouku.
  2. Ve velké pánvi rozehřejte olivový olej spolu s řepkovým. Kuřecí prsa postupně jedno po druhém obalte v hladké mouce, v prošlehaných vejcích a poté je ihned vložte do rozpáleného oleje.
  3. Smažte z obou stran dozlatova. Osmažená kuřecí prsa zbavte přebytečného oleje na papírové utěrce. 
  4. Jakmile máte všechna kuřecí prsa opečená, slijte olej z pánve, pánev vytřete papírovou utěrkou a vraťte ji na oheň spolu se 3 lžícemi másla. Do rozehřátého másla vložte citronové plátky a opečte je na mírném ohni do jemně zlaté barvy. Poté citronové plátky vyndejte na papírovou utěrku. 
  5. Do pánve přidejte další 3 lžíce másla, bílé víno, citronovou šťávu a vše přiveďte k varu. Za stálého míchání vařte zhruba 3–4 minuty. Vlijte kuřecí vývar a zprudka vařte do zhoustnutí. Případně dochuťte solí, pepřem a citronovou šťávou. 
  6. Do mírně zredukované omáčky vložte opečená kuřecí prsa a na mírném ohni je nechte krátce prohřát, asi 4 minuty. Řízky průběžně přelévejte omáčkou.
  7. Prohřátá kuřecí prsa poklaďte opečenými citronovými plátky a posypte najemno nasekanou hladkolistou petrželkou. Ihned podávejte. 

reklama

Kublanka
Blanka a Jakub Kardovi

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Související témata: Hlavní jídla , Americká kuchyně