návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Kukuřičná polévka se slaninou a batáty

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 30 minut
Kukuřičná polévka se slaninou a batáty
Autor: Sweet pixel blog Kukuřičná polévka se slaninou a batáty
Lahodná a sytá polévka je díky batátům a kukuřici sladší. Při sychravých večerech tak není nic lepšího, než si dopřát teplou sladkou tečku za náročným dnem.

Postup

  1. Rozehřejte středně velký hrnec a přidejte slaninu. Opékejte pár minut, dokud není slanina křupavá a dozlatova. Přidejte cibuli, česnek, tymián a pepř a vařte další 4 minuty.
  2. Přidejte petržel a batát a vařte za občasného míchání, dokud nezačne zelenina lehce hnědnout. Posypte moukou, promíchejte a za stálého míchání vařte ještě 2 minuty.
  3. K zeleninovému základu přilijte vývar a mléko, vsypte kukuřici a přiveďte k varu. Vařte, až budou batáty měkké.
  4. Polévku podávejte posypanou čerstvou pažitkou.

Kukuřičná polévka se slaninou a batáty Foto: Sweet pixel blog

Kukuřičná polévka se slaninou a batáty. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská