zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Křehký slaný koláč s růžičkami ze zeleniny
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Křehký slaný koláč s růžičkami ze zeleniny

Křehký slaný koláč s růžičkami ze zeleniny

Hodnoceno: 0x
Je to celkem jednoduchá záležitost ovšem pozor: design tohoto koláče je opravdu světový. Podávejte ho jako efektní předkrm při slavnostních příležitostech, své hosty zaručeně okouzlíte!
do 1,5 hodiny
6 porcí

Další recepty na slavnostní pokrmy najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH, které je v prodeji od 7. března:

Článek

Jarní číslo časopisu Prima FRESH  Foto:

Zažijte dokonalé jarní probuzení s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Jarní číslo časopisu prima FRESH je nabité svěžími, zelenými a křupavými recepty, které vám zpříjemní celou jarní sezonu. Nechybí ani inspirace pro ty, co milují sladké!...

 

reklama

Postup

  1. Zabalené máslo dejte nejméně na 1 hodinu do mrazáku, až bude velmi tvrdé. Do mísy prosejte mouku a sůl.
  2. Máslo částečně rozbalte a na hrubé straně struhadla ho nastrouhejte přímo do mísy k mouce. Začnete ho zatírat jídelním nožem, aby se začalo propojovat s moukou.
  3. K ledové vodě přidejte citronovou šťávu a po lžících zatírejte do těsta, až se začne spojovat. Vody nepřidávejte příliš a těsto příliš nezpracovávejte, bylo by tuhé. Než se úplně spojí, rychle ho spojte rukama a zabalte do fólie. Budou v něm vidět kousky másla, ale to je v pořádku.
  4. Těsto dejte nejméně na půl hodiny vychladit.
  5. Těsto rozválejte na výšku 1,5 cm a nechte ho ještě 10 minut odpočívat. Troubu předehřejte na 180 °C. Pak jím vyložte zvolenou formu, dno pokryjte papírem na pečení a zatižte ho suchými fazolemi. Vložte do trouby a pečte tzv. naslepo asi 15 minut. Troubu nevypínejte.
  6. Proužky mrkve přelijte v misce vroucí vodou a nechte 1 minut stát. Slijte je a osušte. V míse promíchejte oba druhy sýra s vejcem, pažitkou a citronovou kůrou.
  7. Těsto potřete pestem a na něj rozestřete sýrovou směs. Z plátků mrkve a cukety vytvořte růžičky a střídavě s rajčaty je zapíchejte do sýrového krému. Potřete je lehce olejem a koláč vložte do trouby. Pečte 35 až 40 minut nebo dokud nebude zelenina měkká. Ozdobte lístky bazalky.

Křehký slaný koláč s růžičkami ze zeleniny  Foto: Křehký slaný koláč s růžičkami ze zeleniny; foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama