reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Kolumbijská vejce
Autor: Kublanka.cz Kolumbijská vejce

Kolumbijská vejce

Hodnoceno: 0x
Jsou jídla, která se nám snad nikdy nepřejedí. Jako například míchaná vajíčka, pro mnohé z nás jsou fantastickou snídaňovou volbou. Co je ale trochu vyšperkovat zralým avokádem a křupavým toustem? :)
do 30 minut
2 porce

Článek

15 nápadů, jak vylepšit jídlo ztraceným vejcem Foto:

15 nápadů, jak vylepšit jídlo ztraceným vejcem

Ztracené, zastřené, pošírované vejce... Je jedno, jaké mu dáte jméno, ale pokaždé na talíři zapůsobí jako kouzlo. Pevný bílek, který po nakrojení vypustí lávu tekoucího...

reklama

Postup

  1. Rajče rozčtvrťte a nožem vyřízněte semínka. Zbylou pevnou dužinu nakrájejte na kostičky.
  2. Vejce vyklepněte do misky a vidličkou je prošlehejte.
  3. Avokádo nožem rozpulte, vyjměte pecku a oloupejte. Každou polovinu nakrájejte šikmo ostrým nožem na velmi tenké plátky.
  4. Nakrájené avokádo opatrně prsty roztáhněte do tvaru písmene U. Jeden konec stočte směrem dovnitř (střed) a zbytek vytvarujte do šneka. Vzniklou avokádovou růži opatrně přendejte na opečený chléb, zakápněte olivovým olejem, posypte chilli vločkami, solí a pepřem.
  5. Ve středně velké pánvi rozehřejte na mírném ohni máslo. Jakmile začne máslo pěnit, přidejte najemno nakrájenou cibulku a nechte ji zesklovatět.
  6. Přidejte vejce a za stálého míchání je nechte vařit do krémové konzistence. Na závěr vmíchejte na kostičky nakrájená rajčata, dochuťte solí a čerstvě mletým černým pepřem. Ihned podávejte s avokádovým toastem.

Kolumbijská vejce 2 Foto: Kolumbijská vejce 3 Foto: Kolumbijská vejce; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto:

reklama