zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kavak - nakládaný slaný sýr
Autor: Sám doma a hladový Kavak - nakládaný slaný sýr

Kavak - nakládaný slaný sýr

Hodnoceno: 0x
Marinovaný slaný sýr je báječná chuťovka, která se hodí k pivu i vínu. Můžete ho podávat ihned, ale po odležení chutná ještě o moc lépe!
do 10 minut
1-2 porce

Článek

Nejlepší silvestrovské chuťovky Foto:

13 nápadů na nejlepší silvestrovské chuťovky

Konec roku je spjatý s bujarými oslavami a jak je známo, drinky se musí řádně projídat :) Nic proti chlebíčkům a chipsům, ale silvestrovské pohoštění může být mnohem...

reklama

Postup

  1. Sýr nakrájejte na malé kostičky a dejte do misky. Přisypte malou hrstičku nasekané petržele a kapie. Cibuli nakrájejte nadrobno, přidejte k sýru a vše zalijte olivovým olejem. Směs jemně, ale důkladně promíchejte.
  2. Můžete podávat ihned s čerstvým chlebem, ale lepší je přesunout směs do zavařovací sklenice a nechat alespoň jeden den odležet v lednici.

PRIMA TIP: Balkánský sýr kupujte raději vážený v nálevu, bývá tvrdší a výraznější než balený.

Kavak - nakládaný slaný sýr  Foto: Kavak - nakládaný slaný sýr , Foto: Sám doma a hladový

Sám doma a hladový Foto:

Sám doma a hladový

Matěj Pospíšil

SÁM DOMA A HLADOVÝ je vážně báječná a dost divoká kuchařka, Matěj o ní říká, že je hravá, ale NE, je fakt divoká, a nás baví na každé, každičké stránce! Fotky a texty jsou bez jakékoliv cenzury (rozumějte: zásahu ženské ruky), takže odrážejí život muže, jak ho opravdu žije, když je doma sám, od jeho “úrazů" v kuchyni, až po “tajné chvilky o samotě”. Těch spálenejch karbanátků a mobilu v polívce se prosím nelekněte!

V knize najdete 60 fajnových receptů, ale taky vtipný historky a ilustrovaný zlepšováky, který muži v domácnosti opuštněnému určitě pomůžou, třeba takový hák z ramínka a smetáku na zapadlý bramborák za sporákem? Pecka! Fotky, ilustrace, DIY, recepty a dokonce i básně!

Vydalo nakladatelství Došel karamel.

reklama