zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jogurt s pečenými jablky a ořechy
Autor: Hermína / Prima Jogurt s pečenými jablky a ořechy

Jogurt s pečenými jablky a ořechy

Hodnoceno: 0x
Netradiční dezert z grilu, který osvěží v teplém dni, zahřeje při vlahém večeru a pohladí bříško, pokud jste ochutnávali trochu přes míru.
do 30 minut
4 porce

Článek

Selské brambory s jogurtovým dipem Foto:

25 sladkých i slaných receptů s bílým jogurtem

Bílý jogurt je takový malý zázrak v kelímku. Je výborný sám o sobě, ale zároveň je skvělý jako ingredience v mnoha slaných i sladkých jídlech.

reklama

Postup

  1. Cedník vyložte čistou utěrkou. Jogurt smíchejte se smetanou, vlijte do cedníku a nechte přes noc vykapat.
  2. V pánvi rozehřejte máslo. Jablka zbavte jádřince, rozkrájejte na měsíčky a opečte je na másle dozlatova. Makadamové ořechy nasekejte nahrubo, přisypte k jablkům, přidejte pinie, vyškrábnutou dužinu z vanilky, cukr, kapku olivového oleje a špetku soli. Promíchejte a 1 minutu restujte.
  3. Müsli opečte krátce nasucho.
  4. Překapaný jogurt se smetanou promíchejte s medem, citronovou šťávou a strouhanou kůrou dle chuti, rozdělte do mističek, promíchejte s opečeným müsli a obložte jablky s oříšky. Ozdobte pokrájenými jahodami.

Tento recept si můžete připravit společně se Zdeňkem Pohlreichem podle videoreceptu:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jogurt s pečenými jablky a ořechy

reklama