návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Hummus

6 porcí
do 1 hodiny
Hummus
Hummus Autor: isifa.com
Kouzlo hummusu objevila i v Česku řada lidí. Tuto zdravou "pomazánku" z cizrny a sezamové pasty si můžete jednoduše připravit i doma.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Do mixéru dejte cizrnu spolu s tahini, česnekem a římským kmínem. Během mixování přidávejte postupně citronovou šťávu, olivový olej a asi lžíci vody, aby vznikl hladký hustý krém.
  2. Dobře ochuťte a dejte do servírovací mísy nebo jednotlivých servírovacích mističek. Povrch pokapejte olivovým olejem, posněžte kajenským pepřem nebo uzenou paprikou a posypte sezamovými semínky.
  3. Podávejte s pitou a na proužky nakrájenou mrkví, celerem a paprikou. 
  4. PRIMA TIP: Můžete vyrobit i z bobů: Vařte 3–4 minuty mražené boby. Rozmixujte je v mixéru spolu s trochou nasekané zelené chilli papričky, česneku, římským kmínem a 1 lžičkou uzené papriky. Ochuťte olivovým olejem a citronovou šťávou.
Reklama

Hummus Foto:

Hummus                                                                                                                    Foto:isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama