Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Glazované šalotky

do 1 hodiny
Glazované šalotky
Glazované šalotky Autor: P&G Foodies
Šalotky jsou samy o sobě příjemně sladké a spolu s octem vytvoří super jemně nakyslou chuť. Parádně se hodí ke každému masu, ale i do salátu.
Reklama

Recept

Glazované karotky Foto:

Glazované karotky

Elegantně a báječně připravují ranou mrkev karotku mistři kuchařského umění – Francouzi. Vyzkoušejte tuto úpravu také.

Reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 200 °C.
  2. Oloupejte šalotky, tak aby zůstaly celé a během vaření se nerozpadly. Neodkrajujte celé “zadečky”.
  3. Připravte si větší pánev, kterou můžete vložit ideálně i do trouby. Na ní nechte rozpálit větší množství ghí a orestujte cibulky dohněda. Zabere to max. 5–6 minut.
  4. Šalotky posolte, opepřete a dejte péct zakryté do trouby. Jednou až dvakrát promíchejte. Po 20 min vyndejte z trouby, zkontrolujte, zda jsou šalotky měkké. Větší šalotky potřebují až 10 min navíc. Troubu ztlumte na 180°C.
  5. Zakápněte je 3–4 lžícemi balzamikového octa a přihoďte pár snítek tymiánu. Vše promíchejte a vložte opět do trouby. Tentokrát už pánev nezakrývejte. Pečte 5 minut. Dávejte pozor, aby se ocet nepřichytil.
  6. Podávejte teplé k masu nebo studené k salátu, do sendviče a pod.
Reklama

Glazované šalotky 2 Foto: Glazované šalotky; foto: P&G Foodies

Seznamte se s P&G Foodies 

P&G Foodies Foto:

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama