zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Frittata s kozím sýrem, batáty a pořádnou porcí zeleniny
Autor: kuchařka Pravé a lahodné jídlo Frittata s kozím sýrem, batáty a pořádnou porcí zeleniny

Frittata s kozím sýrem, batáty a pořádnou porcí zeleniny

Hodnoceno: 1x
Vajíčka jsou skvělým, a ne moc drahým zdrojem bílkovin (je to 6 g na vajíčko), a když je použijete ve frittatě, můžete k nim přimíchat i hodně zeleniny – takže můžete vybílit svou ledničku. Navíc je tohle ten typ jídla, které si můžete dát jak ke snídani, tak k obědu či večeři.
do 1,5 hodiny
6 porcí

Článek

Slovenská omeleta s bramborem a slaninou  Foto:

18 super receptů na vaječné frittaty k snídani i k večeři

Frittata je báječný vynález! Zapečená vaječná omeleta, do které můžete přidat spoustu dalších ingrediencí, je skvělá nejen jako víkendová snídaně, ale hlavně je to báječná...

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 200 °C a velký plech si vyložte pečicím papírem. Rozložte na něj batáty a pokapejte je olivovým olejem. Pečte 25–30 minut, nebo dokud nezezlátnou a nejsou měkké.
  2. Zatím na páře poduste lusky, brokolici a chřest. Vařte, dokud není zelenina měkká. Propláchněte pod studenou vodou a nechte okapat.
  3. Vajíčka ušlehejte ve velké míse s mlékem, bylinkami a polovinou kozího sýra. Ochuťte solí a čerstvě mletým pepřem. Smíchejte s batáty a s upravenou zeleninou.
  4. Teplotu v troubě snižte na 180 °C. Dno a stěny kulaté formy o průměru 22 cm vyložte pečicím papírem. Do formy nalijte vajíčka a zeleninu, rovnoměrně rozprostřete. Posypte zbytkem kozího sýra. Pečte 35 minut, nebo dokud není frittata zlatá a pevná a trochu nadýchaná.
  5. Zatím si z červené papriky udělejte salsu. Na plech vyložte oříšky a nechte je v troubě 10 minut lehce opražit. Pak je zabalte do utěrky a mnutím z nich odstraňte slupky. Nechte vychladnout, nasekejte je a smíchejte s červenou paprikou, pažitkou a octem.
  6. Frittatu podávejte se salsou a salátovými listy.

PRIMA TIPY:

• Pečenou papriku můžete koupit ve specializovaném obchodě na delikatesy. Můžete však také opéct svou vlastní. Na tento recept potřebujete jen jednu papriku.

• Frittatu můžete zakrytou nechat v lednici až 3 dny. Dát si ji můžete teplou i studenou a taky se hodí dětem na svačinu.

Frittata s kozím sýrem, batáty a pořádnou porcí zeleniny  Foto: Frittata s kozím sýrem, batáty a pořádnou porcí zeleniny , Foto: kuchařka Pravé a lahodné jídlo

Pravé a lahodné jídlo: více než 100 receptů z neupravených potravin pro vaše zdraví a pohodu

Pravé a lahodné jídlo Foto:

Chrissy Freer

Žijeme ve světě, který je plný nejrůznějších diet a poruch příjmu potravy. Skutečně si nejsme schopni najít čas, abychom si jídlo opravdu vychutnali? A vychutnali si ho v průmyslově nezpracované zdravé podobě, která nám dodá pořádnou dávku energie a elánu?

To, že v současné době děláme něco špatně, ukazují i zvyšující se počty diabetiků a lidí s podrážděným zažívacím ústrojím. Také velmi časté potravinové alergie a nesnášenlivosti mluví jasnou řečí.

Myšlenka, že by nám měly pomoct diety se sníženým obsahem tuku nebo nízkotučné potraviny, už není zcela aktuální. Ve skutečnosti právě tyto potraviny jsou často zpracovávány potravinářským průmyslem. Aby se totiž zachovala chuť a prodloužila jejich expirační doba, jsou plné cukrů, zahušťovadel a stabilizátorů.

V této knize vám výživová poradkyně, autorka receptů a maminka Chrissy Freer ukáže, jak rychle a snadno připravit pokrmy z pravých potravin. Tyto lahodné recepty určitě rádi připravíte pro vaši rodinu i pro přátele. Zamilujte se do pravých potravin!

Vydalo nakladatelství Omega

reklama