návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Francouzské palačinky s citronem a cukrem

Hodnoceno: 1x
4 porce
do 10 minut
Francouzské palačinky s citronem a cukrem
Autor: Výpečky.com Francouzské palačinky s citronem a cukrem
Na francouzskou palačinku stačí nakapat citronovou šťávu a posypat ji moučkovým cukrem – a rázem se z toho stane hříšně dobrý dezert.

Suroviny (4 porce)

Základní těsto:

Na hotové palačinky:

Postup

  1. Ve velké míse rozmíchejte vejce se solí a cukrem. Pak vmíchejte mouku, až vznikne husté těsto bez žmolků. Postupně do něho zapracovávejte mléko. Řídké těsto nechte v lednici hodinu uležet a ještě lépe přes noc. Pokud po odležení těsto zhoustne, pak ho můžete lehce mlékem rozředit. Těstíčko by se mělo dobře rozlévat po pánvi.
  2. Do rozpálené pánve rozpusťte malý kousek másla. Těsto rozlijte po celé ploše pánve a palačinku pečte po obou stran dozlatova.
  3. Hotovou palačinku nandejte na talíř, hojně ji pocitronujte a poprašte moučkovým cukrem. Čím víc, tím líp.

Francouzské palačinky s citronem a cukrem Foto: Výpečky.com

Francouzské palačinky s citronem a cukrem. Foto: Výpečky.com

 

Milujeme Výpečky!

Výpečky.comVýpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace.

Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Související témata: palačinky