zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Falafel z červené řepy
Autor: kuchařka Přirozeně Falafel z červené řepy

Falafel z červené řepy

Hodnoceno: 2x
Tahle variace na klasický pokrm je krásně barevná a dá se jak upéct, tak usmažit. Výsledný recept lze připravit oběma metodami a dokonale se hodí k tahini omáčce. Pochutnají si vegani i masožravci, uvidíte :)
do 30 minut
3–4 porce

reklama

Suroviny (3–4 porce)

Postup

  1. Předehřejte troubu na 200 °C, plynovou na stupeň 6 a vyložte plech pečicím papírem nebo nepřilnavou podložkou na pečení.
  2. Vložte všechny ingredience do kuchyňského robotu nebo mixéru a mixujte v pulzním režimu, dokud se nevytvoří hrudkovitá pasta. Vytvarujte rukama malé koule, jemně je zplacaťte a položte na plech. Přikryjte alobalem a pečte v troubě 10 minut. Odstraňte alobal a pečte dalších 5–6 minut, dokud nebudou křupavé a zcela upečené.
  3. Nebo jinak – osmahněte je na středním plameni na troše olivového nebo kokosového oleje 5–6 minut s jedním otočením. Ihned podávejte.
  4. Podávejte s tahini omáčkou a křupavým salátem.

Falafel z červené řepy  Foto: Falafel z červené řepy; foto: kuchařka Přirozeně

Přirozeně

Přirozeně Foto:

Xochi Balfourová

Cesta ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu.

Pokud jste někdy pocítili, jak vás pohlcuje dnešní hektická doba a zase jste sáhli po dvojitém espressu v chabé naději, že zítra bude líp, zkuste se tentokrát vydat novou cestou. Xochi Balfourová ve své knize ukazuje, jak lze naslouchat vlastnímu tělu, zpomalit a bez drastických očistných kúr či diet nalézt vyrovnanější a celistvější způsob života.

Její recepty jsou přirozeně bezlepkové a bezlaktózové, z velké části založené na rostlinné stravě. Neodmítá maso, ale nabízí dostatek pestrých pokrmů i bez něj.

Kniha Přirozeně ovšem není jen krásnou kuchařkou plnou receptů na zdravá a lahodná jídla. Xochi, která svůj život zasvětila naturopatii, se v ní věnuje také výrobě domácí kosmetiky, aromaterapii, vztahům člověka k sobě samému i k druhým lidem – zkrátka všemu, co potřebujeme, abychom našli rovnováhu, získali energii a posílili své zdraví.

Vydalo nakladatelství Jota, doporučená cena 398 Kč

reklama