zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Extra křupavé hranolky s parmazánem z trouby
Extra křupavé hranolky s parmazánem z trouby

Extra křupavé hranolky s parmazánem z trouby

Hodnoceno: 10x
Křupavé hranolky dokážou být překvapivě uspokojující jídlo, a pokud je upečete v troubě místo smažení v oleji, nejsou ani nezdravé. Dodejte jim šmrnc pomocí parmazánu a pikantní kořenicí směsi.
do 1 hodiny
2–4 porce

reklama

Suroviny (2–4 porce)

Kořenicí směs:

Postup

  1. Připravte si kořenicí směs – smíchejte všechny ingredience v misce a dejte prozatím stranou.
  2. Brambory oloupejte, odkrojte špičky a velmi ostrým nožem nakrájejte dlouhé hranolky o hraně cca 0,5 cm. Hranolky dejte do velké mísy a zalijte studenou vodou. Nechte odležet alespoň 30 minut, ale klidně i přes noc. (Pokud je namáčíte déle než hodinu, dejte mísu přikrytou do lednice.)
  3. Poté slijte vodu a hranolky dejte v jedné vrstvě na papírové utěrky a nechte pořádně osušit. Mezitím rozehřejte troubu na 200 stupňů.
  4. Plech vyložte pečicím papírem. Pečlivě osušené hranolky na něj rozložte, pokapejte olivovým olejem a přidejte 1/2–1 lžíci kořenicí směsi (záleží na tom, jak moc solíte). Hranolky s olejem a kořením dobře promíchejte a poté hranolky rozložte na plechu tak, aby byly v jedné vrstvě.
  5. Pečte asi 30 minut, jednou až dvakrát během této doby obraťte, aby se hranolky opekly ze všech stran. Teplotu v troubě zvyšte na 220 stupňů a pečte, dokud nebudou hranolky krásně zlatavé a konce lehce připečené.
  6. Plech vyndejte z trouby a hranolky ještě lehce posypejte trochou kořenicí směsi a strouhaným parmazánem. Servírujte horké.
  7. Prima tip: Zbylou kořenicí směs si uschovejte na příště v uzavíratelné sklenici.

Extra křupavé hranolky s parmazánem z trouby  Foto:

Extra křupavé hranolky s parmazánem z trouby

V podzimním čísle časopisu Prima Fresh najdete dalších 10 originálních receptů z brambor: 

 

Prima FRESH - podzim 2015

Užijte si podzimní sklizeň s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama