zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Exotická kaše s quinoou a datlemi
Autor: Naše hustý kaše Exotická kaše s quinoou a datlemi

Exotická kaše s quinoou a datlemi

Hodnoceno: 0x
Tahle kaše má naprosto specifickou chuť, kterou si buď zamilujete hned, nebo už nikdy. Často taky chuťově sedne lidem, kteří tvrdí, že vůbec nejsou na sladké.
do 30 minut
1 porce

Článek

Snídaňové kaše na celý týden Foto:

Dejte si k snídani kaši! Máme pro vás recepty na celý týden

Pokud máte rádi sladké snídaně, je pro vás varianta cereální kaše doplněné o ovoce nebo oříšky ideální volbou. Přináší nejen dostatek energie, ale i výtečné chuti a dá se...

reklama

Suroviny (1 porce)

Postup

  1. Den předem namočte datle do jablečného moštu, použijte mělčí misku, aby byly opravdu ponořené (pokud jste tuto přípravu den předem nestihli, povařte je alespoň 10 minut v moštu smíchaném s 20 ml vody).
  2. Quinou dobře propláchněte (můžete ji i předem na 5 minut namočit, abyste si proplachování usnadnili) a dejte do hrnce se špetkou soli a 150 ml vroucí vody. Vařte na mírném plameni pod pokličkou, dokud není quinoa rozvařená (trvá to asi 20 až 25 minut). Odstavte, přidejte tuk a nechte ještě pod pokličkou dojít.
  3. Mezitím rozmixujte datle s jablečným moštem, citronovou šťávou a kardamomem na pastu. Tu promíchejte s quinoou a kaši nakonec posypte nasekanými lískovými oříšky.

NAŠE HUSTÝ KAŠE

Naše hustý kaše Foto:

Jana, David a Emílie Borozidisovi

Snídat kaše není žádná nuda. Jana a David, možná  je znáte pod jejich pravým jménem „Naše kaše“, vás vezmou na pořádný (a dobrodružný) výlet do světa tohoto ranního fenoménu a prozradí vám vše, co se za několik let vaření kaší na plný úvazek naučili. Budou dělat kaše sladké i slané, pro děti i dospělé, tradiční i trendy, ultrazdravé i trochu divočejší, ale vždycky z toho nejlepšího, co trh nabízí.

Ať už jste kaším dávno propadli, nebo byste naopak potřebovali inspiraci, jak jim přijít na chuť, kuchařka Naše hustý kaše vám nabídne spoustu vychytaných receptů. Navíc se dozvíte mnoho rad, jak kaši připravit téměř z jakéhokoliv „zrní“, které je v Čechách k mání. Nechybí ani tipy, jak mít po ruce vždy něco dobrého a zdravého k jejich dochucení.

Vydalo nakladatelství Došel karamel s. r. o.

Koupíte u knihkupece nebo se slevou na Nasekase.cz

reklama