reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Egyptská čočková polévka
Autor: Kitchenette.cz Egyptská čočková polévka

Egyptská čočková polévka

Hodnoceno: 1x
Po vánočním obžerství je ideální den pro rychlou a zdravou polévku. V Egyptě se tradičně podává s pita chlebem, ale není chuťově zase tak moc exotická, takže chutná i dětem, pokud to ovšem nepřeženete s chilli.
do 30 minut
6 porcí

Milovníci zdravého životního stylu můžou přisypat pražená semínka, třeba chia, dýňová nebo lněná...

reklama

Postup

  1. Na tuku orestujte dozlatova cibulku nakrájenou na kostičky. Když cibulka zkaramelizuje, přidejte česnek, koření a ještě minutku restujte.
  2. Ke koření teď můžete přidat zbývající ingredience. To znamená všechnu zeleninu pokrájenou na kostičky a čočku. Zalijte vývarem nebo vodou, posolte a přiveďte k varu. Stáhněte výkon na minimum a přiklopené takto nechte jemně probublávat, dokud čočka nebude měkká, přibližně 1520 minut.
  3. Pomocí ponorného tyčového mixéru nebo blenderu polévku rozmixujte na jemné pyré, které dochuťte solí a pepřem, popřípadě, pokud je příliš husté, nařeďte vývarem nebo vodou. Servírujte posypané čerstvým koriandrem nebo hladkolistou petrželí spolu s citronem na přikyselení.

Egyptská čočková polévka 2 Foto: Kitchenette.cz

Egyptská čočková polévka, foto: Kitchenette.cz

 

Markéta PavlejeObjevte nový food blog!

Kitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

reklama