zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dušený pórek s vinaigrette
Autor: Francouzská venkovská kuchyně Dušený pórek s vinaigrette

Dušený pórek s vinaigrette

Hodnoceno: 1x
Takto připravený pórek podávejte jako přílohu například k rybě nebo drůbeži, ale hodí se i jako samostatný lehký předkrm. Tento recept je dokonalým příkladem francouzské kuchyně – není příliš složitý, ale výsledek je rafinovaný a nezapomenutelně dobrý.
do 30 minut
4–6 porce

reklama

Postup

  1. PŘIPRAVTE PÓRKY. Z každého kusu zeleniny odkrojte tmavě zelené části a kořínky a odstraňte vnější listy. Každý pórek pak opláchněte pod studenou tekoucí vodou.
  2. Ve velkém hrnci na středním plamenu rozehřejte olivový olej. Přidejte česnek a minutu restujte. Přidejte pórky, osolte a opepřete a restujte 5 minut. Přilijte víno a zvolna vařte 2 minuty, dokud se alkohol neodpaří. Přilijte vývar, přikryjte pokličkou a vařte cca 10 minut, až jsou pórky tak akorát měkké.
  3. MEZITÍM PŘIPRAVTE VINAIGRETTE. V misce smíchejte olivový olej, hořčici a ocet. Osolte a opepřete.
  4. Pórky podélně rozkrojte na dvě poloviny a položte je na servírovací talíř. Polijte dresinkem vinaigrette a posypte pažitkou.

reklama

Francouzská venkovská kuchyně
Mimi Thorisson

Jak se rodačka z Hong Kongu ocitne na francouzském venkově na zámku Médoc? Mimi Thorisson už od dětství střídala kulinární setkávání celého světa v Hong Kongu s pařížskými bistry a tradiční francouzskou kuchyní své babičky, ke které jezdívala na prázdniny. Nakonec se usadila v Paříži se svým manželem Oddurem, který pracuje jako fotograf a pochází z Islandu. Záhy se jim narodily tři děti (a čtvrté je na cestě), a tak potřebovali i pro tři děti ze svých předchozích vztahů větší zázemí. Objevili zámek Médoc a když zjistili, že v něm fungovala restaurace a Mimi sehnala původní recepty, ocitla se v sedmém nebi a našla nový domov. Krásně to popisuje ve své kuchařce, sto receptů a fotografie jídel doplňují výjevy z života na francouzském venkově. Lahodné čtení.

Vydalo nakladatelství Omega.

Související témata: Malá jídla , Francouzské kuchyně