zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí Snickers
Autor: Kuchařinka.cz Domácí Snickers

Domácí Snickers

Hodnoceno: 0x
Ruku na srdce... Každý z nás občas odolává náporu chuti na sladké a většinou podlehne :) Proč si tedy nevyrobit rovnou zásobu oblíbené "Snickersky", zvlášť když budete mít kontrolu nad tím, jaké ingredience do ní použijete.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Rozpusťte čokoládu v misce nad vodní lázní, přidejte burákové máslo. Míchejte, dokud není směs zcela hladká, a pak nalijte a rozetřete na dno plechu vyloženého pečicím papírem. Dejte do lednice ztuhnout.
  2. Opět budeme rozpouštět všechny ingredience na 2. vrstvu, ale tentokrát můžete klidně rovnou v rendlíku, pořád míchejte metličkou, aby se všechno rozpustilo. Začněte máslem, cukrem, pak přidejte karamelizované salko, marshmallow, vanilkový extrakt a buráky. Vytáhněte plech s čokoládou z lednice a směs vylijte navrch. Rychle rozprostřete a honem zpátky do lednice. Můžete klidně i do mrazáku.
  3. A zase rozpouštíme. Začněte Salkem, pak si rozpusťte vedle v rendlíku cukr v karamel, zalijte smetanou a šup rychle do Salka. Zamíchejte dohladka. Vytáhněte plech z mrazáku a nalijte třetí vrstvu. Rychle rozprostřete a pusťte se do posledního kroku.
  4. Poslední krok je identický k tomu prvnímu – tudíž rozpustíte 150 g kvalitní čokolády, přidáte burákové máslo a zalijte celou plochu. Rozprostřete dohladka, dáte ztuhnout a máte hotovo.
  5. Krájejte na opravdu tenké tyčinky. Chuťově je totiž tahle domácí Snickers opravdu výrazná, ale vůbec ne přeslazená. Pokud použijete kvalitní čokoládu s vyšším procentem kakaa, budete mile překvapeni.

Kuchařinka II

Seznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

reklama